A konstruktőrök által elkölthető éves pénzmennyiség korlátozása a 2021-es szezon elejével került be először a sportágba, azzal a céllal, hogy közelebb hozza egymáshoz a csapatokat és izgalmasabb versenyt teremtsen.
Előtte szabad kezet kaptak a csapatok, de ez komoly előny volt azoknak, akik eleve nagyobb költségvetéssel rendelkeztek, így nagyjából ugyanannyi pénzből kell gazdálkodniuk. Amikor az FIA 2019 októberében bejelentette a korlátot, még 175 millió dollárban határozták meg, azonban a koronavírus-járvány beköszöntével 145 millióra csökkentették azt.
Újabb módosításokat jelentett be 2022 végén a szövetség a szabállyal kapcsolatban, ugyanis megduplázódott a sprintversenyek száma 2023-ra, ami miatt az esetlegesen bekövetkező károk problémát jelenthetnek.
Bár a mezőny várt sűrűsödését nem hozták el a költségvetési korlátok és a három élcsapat továbbra is tetemes előnnyel vezet a többiek előtt, a Mercedest vezető Toto Wolff a The Timesnak adott interjújában dicsérte az intézkedések hatását, azaz, hogy nekik köszönhetően nem költekezhetnek túl a csapatok és a kisebb gárdáknak is lehet esélye.
„A legfontosabb változtatás a Chase Carey által bevezetett költségvetési plafon, ami megvéd minket önmagunktól. Előtte a Red Bull, a Ferrari és a Mercedes egy költekezési háborúban egy teljesen külön ligát vívott, amiben a kisebb csapatok nem tudtak versenyezni.”
Amikor a Mercedes az utolsó szabad szezont megnyerte 2020-ban, 324,9 millió fontot, azaz közel 150 milliárd forintot költöttek. Egy évvel később Max Verstappen első világbajnoki autójára a Red Bull kevesebbet, mindössze 100 milliárd körüli összeget költött.