A mexikói pilóta pontosan azt nyújtotta, amire a szezon elején szükség volt. Max Verstappen az első öt versenyből négyet megnyert − Perez minden alkalommal dobogóra állhatott mellette, beleértve három második helyezést is. Bár nem jelentett érdemi kihívást Verstappen számára, a Red Bullnak nem is volt erre szüksége − úgy tűnt, könnyedén megvédik konstruktőri címüket.
A McLaren Miami Nagydíjon bevezetett jelentős fejlesztése azonban eltüntette előnyüket. Hamarosan a Ferrari és időnként a Mercedes is elérte a Red Bull szintjét. Miközben a Milton Keynes-i csapat megpróbálta visszanyerni dominanciáját, olyan fejlesztési irányt követtek, amely − a pilóták visszajelzései alapján − nehezebben vezethetővé tette az autót − Perez teljesítménye pedig gyorsan összeomlott.
A májusi Emilia-Romagna Nagydíjon az időmérő második szakaszában (Q2) való kiesése katasztrofális formahanyatlást indított el. Decemberre a Red Bull úgy érezte, vissza kell lépnie a 2025-ös és 2026-os kötelezettségvállalásától − helyette Liam Lawsont szerződtették.
Perez Imolában még a nyolcadik helyre felkapaszkodott, de a következő − monacói − futamon kiesett, miután a 16. helyről indult. Hiába írta alá új szerződését Kanada előtt, ugyanilyen rajtpozícióból indult, majd egy újabb versenyt befejező balesetet szenvedett a csúszós körülmények között.
Ausztriai és spanyolországi hétvégéi stabilabbak voltak − ha nem is kiemelkedőek − nyolcadik és hetedik helyezéseket szerzett. Silverstone-i tapasztalata azonban valóban nyomorúságos volt.
Perez megpördült az időjárás által befolyásolt Q1 végén, és autója a kavicságyban kötött ki. A Drive to Survive legújabb évadában feltárul Christian Horner − a Red Bull csapatfőnökének − reakciója.
„Mi a fenét kezdjünk ezzel?" − kérdezte. „Ha így folytatjuk, végünk van. Egyszerűen nem értem ezt Checónál."
A korábbi McLaren-pilóta az év egyik leggyengébb hétvégéjét produkálta − a 17. helyen ért célba, két körös lemaradással a vezetőkhöz képest. A Red Bull mérnökei válságmegbeszélésre keresték fel Hornert a paddockban.