A monacói elrontotta a Q3-ban az első körét, de a hajrában elképesztően összeszedte magát fejben és újra legyőzte a motorproblémával küszködő Max Verstappent.

Bár az utolsó, szombat délutáni szabadedzésen Mick Schumacher és Pierre Gasly is komolynak tűnő gonddal küszködött - előbbinek a jobb hátsó fékje gyulladt ki, utóbbinak erőteljesen füstölt az AlphaTaurija -, mindkét pilóta autóját sikerült megjavítani az időmérő edzés előtt.

Némi meglepetésre a franciának és a németnek is sikerült továbbjutnia a Q1-ből, nem úgy, mint a teljesen átszabott Aston Martinoknak, Sebastian Vettel el sem hitte, hogy nem sikerült a Q2-be kvalifikálniuk magukat.

Fernando Alonso sem lehetett boldog, hiszen a kétszeres világbajnok csupán a 17. helyen zárt a Q1-ben, miután az utolsó gyors köre előtt forgalomba keveredett és nem sikerült összeraknia egy továbbjutó időt. A spanyol életében először eset ki Q1-ben hazai pályán.

Az időmérő második szakaszában nagyot villantott a Mercedes, George Russell és Lewis Hamilton sokkolták a mezőnyt és sokáig a fiatalabb brit vezette a Q2-t. Az idő lejárta után aztán Carlos Sainz és Max Verstappen is összerakott egy-egy igen erős időt, a regnáló világbajnok zárt így az élen.

A Q2 sem maradt dráma nélkül, hiába autózott ugyanis Lando Norris hetedik legjobb időt, a versenyirányítás elvette tőle a kört mivel négy kerékkel hagyta el a pályát, ezzel pedig a McLaren versenyzője kicsúszott a legjobb tízből és a 11. helyen zárta a kvalifikációt.

Nem sikerült a Q3-ba jutnia a technikai gondokkal küzdő Pierre Gaslynak sem, ahogy Esteban Ocon, Cunoda Júki és Csou Kuan-jü is lemaradt az időmérő edzés végjátékáról - ez különösen a kínai számára lehet csalódás, hiszen Valtteri Bottas ismét a Q3-ba kormányozta az Alfa Romeót.

A kvalifikáció utolsó szakaszában Max Verstappen pirított oda a versenytársaknak, miközben Charles Leclerc komoly hibát vétett első gyors körén és megpördült a célegyenesre ráfordító kanyarban, így vissza kellett hajtania a bokszba.

A monacói azonban rettenetesen összekapta magát és a végén egy brutális kört rakott össze, 1:18.750-el szerezte meg a pole pozíciót, miközben Verstappen el sem tudott menni egy újabb gyors körre, mert újfent problémája akadt az idén többször rakoncátlankodó motorjával.

A harmadik rajtkockát Carlos Sainz szerezte meg, míg George Russell a negyedik helyre kormányozta a Mercedest.