hero image

Új versenyigazgató debütál a Forma-1-ben

OLVASS TOVÁBB
FORMA-1

Belsőkamerás videón a Red Bull 100. rajtelsőségét érő köre Verstappennel a Kínai Nagydíjról

FORMA-1

Videón az F1-es Kínai Nagydíj időmérő edzése, Hamilton azonnal kiesett

FORMA-1

Sainz nagyon keményre vette a figurát Leclerc ellen a Ferrarinál, aki kiakadt (videó)

FORMA-1

Videón Hamilton rendkívül erős startja a Kínai Nagydíjról, kemény volt

Motorsport.hu
2022/05/12 11:27
A Spanyol Nagydíjon debütál a Forma-1-ben a WEC-ben is szereplő versenyigazgató, Eduardo Freitas, akinek volt az Azeri Nagydíjat ismét ki kell hagynia.
Ajánlott Videón a Sainz-Alonso ütközés, ami Alonso futamába került

A Forma-1 az Abu-dzabi Nagydíjat követően úgy döntött, megválik az addig a versenyigazgatói posztot betöltő Michael Masitól, ezt követően pedig az volt a tervük, hogy két versenyigazgató felváltva tölti majd be ezt a szerepkört.

A két kinevezett pedig Niels Wittich és Eduardo Freitas lett, azonban az első öt futam egyikén sem töltötte be a posztot, nagyrészt a WEC-es elfoglaltságai miatt. Azonban a Spanyol Nagydíjon már ő lesz az F1-es versenyigazgató, a helyettese pedig Colin Haywood lesz.

Ezt követően Monacóban is Freitas lesz a versenyigazgató, az Azeri Nagydíjról viszont a Le Mans-i 24 órás verseny miatt fog lemaradni – ekkor ugyanis ismét ütközik a WEC és a Forma-1 programja.