A McLaren az idei F1-es szezon első négy versenyéből hármat is megnyert, míg a Ferrari továbbra is próbál felzárkózni az élmezőnyhöz.

A wokingi székhelyű csapat már az előszezoni teszteken is megmutatta valódi erejét, ami a bajnokság kezdete óta töretlen formában folytatódik, aminek eredményeként Oscar Piastri két, Lando Norris pedig egy futamgyőzelmet szerzett az idény első négy versenyén.

A McLaren magabiztos vezetése mellett a Ferrari technikai igazgatója, Frederic Vasseur meglepő értékelést adott a mezőny erőviszonyairól. A francia szakember szerint a Red Bull Racing és a Mercedes nagyobb nehézségekkel küzd a konzisztencia terén, mint az idei év meglepetéscsapata. A maranellói istálló a Bahreini Nagydíjra bevezetett fejlesztésekkel némi előrelépést ért el, amit Charles Leclerc negyedik és Lewis Hamilton ötödik helyezése is bizonyított.

Az autók kiegyensúlyozatlanságával kapcsolatban azonban Vasseur részletesen kifejtette a problémák gyökerét, ugyanis a gumik kiszámíthatatlan viselkedése jelentős mértékben befolyásolja az autók egyensúlyát, ami edzésről edzésre változhat. "A gumik különböző körülmények között eltérően viselkednek, ami nagymértékben befolyásolja az autó egyensúlyát" – nyilatkozta a csapatfőnök.

A pilóták szemszögéből is összetett a helyzet, akik gyakran szembesülnek azzal, hogy az autó viselkedése jelentősen megváltozik az egyes edzések között. 

"A versenyzők számára természetesen frusztráló, amikor az FP2 végén még jól kiegyensúlyozott az autó, majd az FP3 elején már nem az. Mindez olyan terület, ahol közösen kell fejlődnünk, hiszen nem kizárólag a pilóta vagy a csapat hibája, hanem közös erőfeszítést igényel" – mondta Vasseur.

A kínai nagydíjon történt kettős kizárás és a vártnál gyengébb szezonkezdet következtében a Ferrari már 94 pontos hátrányban van a konstruktőri bajnokságban a McLarennel szemben. A csapatfőnök tisztában van vele, hogy hosszú út áll még előttük, ugyanakkor hangsúlyozta a csapat és a pilóták közötti együttműködés fontosságát az idei év kihívásainak leküzdésében.

AJÁNLATOK A CÍMLAPRÓL