hero image
DPPI

Verstappennek megvan a véleménye a fiatal holland versenyző halálának körülményeiről

OLVASS TOVÁBB
MOTORSPORTOK

Túltolta? Véres fejjel fejezett be egy bulit Lando Norris Amszterdamban

Csak megjátsszák a Red Bullnál, hogy szent a béke?

"Van egy kis gondja" a Haasnak Hülkenberg távozásával

Niki Lauda már közel 50 éve jubilált

Motorsport.hu
2023/07/02 14:46
A Red Bull versenyzője szerint teljesen felesleges volt újraindítani a versenyt.
Ajánlott Nagy bejelentést tett az Audi elődje az F1-ben, elkelt egy hely 2025-re

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a FRECA spa-i futamán életét vesztette a mindössze 18 éves Dilano van 't Hoff, miután a vízes pályán egy ütközés következtében megpördült, majd a pályán mögötte érkező versenytársa belehajtott.

A Red Bull holland versenyzője, Max Verstappen is elmondta véleményét a spa-i balesetről, amelyben a 18 éves Dilano van 't Hoff életét vesztette.

"Ez természetesen szörnyű, részvétem az elhunyt családjának és az MP Motorsport csapatának.

Láttam fotókat a pályáról, ami nagyon vizes volt, szóval teljesen felesleges volt újraindítani a versenyt."

"Ennyi vízpermettel egyáltalán nem lehetett látni semmit. A hátul ülő versenyzőknek pedig nincs vesztenivalójuk, ezért áthajtanak, és a végén olyan balesetet szenvednek, aminek nem kellett volna megtörténnie", mondta.

"Megoldásokat kell találnunk arra, hogyan javíthatunk a vízátfolyásokkal és vízpermettel kapcsolatos helyzeten, valamint továbbra is ügyelnünk kell az autók biztonságára, de jelenleg az egész csak nagyon szomorú",  idézte Verstappent a Motorsport.com.