Ez egy nagyon balszerencsés hétvége volt Fernando Alonso számára, aki egyre lejjebb csúszik a bajnoki tabellán.

Míg tavaly az Aston Martin a második erő volt a szezon első felében, és Alonso gyakori vendége volt a dobogónak, idén más a helyzet. Egészen más most a bajnokság, ebből a szempontból is, hiszen míg a spanyol három harmadik hellyel nyitott 2023-ban, idén még csak dobogós sem volt egyelőre.

Sőt, Monacóban, Kanadában és Hollandiában második lett, majd az év végén megint dobogóra állhatott. Azzal, hogy a McLaren ilyen erőssé vált, még hátrébb csúsztak, és egyértelmű, a Red Bull, a Ferrari, a McLaren és a Mercedes szintén előttük jár, ami nem a legjobb előjel a folytatásra nézvén, ami egyúttal inkább egy 2025-ös átállást vetíthet előre.

Alonso idei legjobb eredménye egy ötödik hely, aminek nem tud örülni. Végig pontszerző volt Imoláig, ami minimális cél számára, akárcsak az Aston Martinnak, de Imolában még ettől is nagyon távol érezhette magát. Már szombaton látszott, hogy ez nem az ő hétvégéje, és a gyors Q1-es kieséssel eldőlt.

Abszolúte nehézkes volt a futama, nem állt mellé a szerencse, és ennek megfizette az árát. Azon talán már meg sem lepődött Alonso, amikor lángra kapott a bal első fékrendszere, és úgy hajtott ki a bokszból. Monacóban ennél csak jobb hétvégéje lehet, ahol egy igazán erős időmérővel meglepetést okozhat.