Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 10. 01. 16:59
A német legfelsőbb bíróság hatályon kívül helyezte a Volkswagen korábbi vezetőivel kötött 2021-es megállapodást.

Újabb jelentős fordulat következett be a tíz évvel ezelőtt kirobbant dízelbotrány ügyében, miután a német szövetségi legfelsőbb bíróság érvénytelenítette a Volkswagen 2021-es közgyűlésének határozatát, amely többek között Martin Winterkorn és Rupert Stadler korábbi vezetőkkel kötött egyezséget tartalmazta.

A megállapodás értelmében a két egykori vezető jelentős összegeket fizetett volna, miközben a biztosítótársaságok fedezték volna a költségek egy részét. A karlsruhei székhelyű bíróság azonban úgy találta, hogy mindkét vezető megszegte gondossági kötelezettségét, ráadásul a részvényesek nem kaptak kellően átlátható és világos tájékoztatást az ügy részleteiről.

Különösen érdekes, hogy bár a vitatott megállapodást annak idején a részvényesek több mint 99 százaléka támogatta, a bíróság mégis helyt adott a felperesek kifogásainak. Az ítélet rávilágított a vállalati irányítás és a vezetői felelősségre vonás körüli hiányosságokra.

Az ügy most a fellebbviteli bírósághoz kerül, amely dönthet a megállapodás jóváhagyásáról vagy új feltételek kidolgozását kérheti. A wolfsburgi székhelyű autógyártó számára ez újabb kihívást jelent az elektromos átállás mellett, ugyanakkor a vállalat továbbra is kitart az eredeti megállapodás mellett.

Hozzászólok