Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 16:40
Nico Hülkenberg szerint az Audi teljesítménye javul, de a vasárnapi eredmények még nem jöttek meg.

Nico Hülkenberg szerint az Audi fejlődése egyértelmű, még ha a pontok és a vasárnapi eredmények ezt egyelőre nem is mutatják úgy, ahogy a csapat szeretné. A német pilóta az Osztrák Nagydíj sajtónapján arról beszélt, hogy Monaco és Barcelona frusztráló hétvégéi mögött is voltak pozitív jelek.

Hülkenberg úgy érzi, az Audi tempója már elég ahhoz, hogy a középmezőnyben versenyképes legyen, a gondot inkább az jelenti, hogy a csapat nem tudta tisztán végigvinni azokat a hétvégéket, amelyekből pontok jöhettek volna.

„Összességében fejlődünk, ugyanis a teljesítmény megvan. Versenyképesek vagyunk a középmezőnyben, és úgy érzem, Monacóban és Barcelonában is saját erőből be tudtuk tenni az autót a legjobb tízbe. Mindkét hétvégén voltak azonban körülmények, amelyek vasárnap elvették tőlünk az eredményt” – mondta Hülkenberg.

Barcelona után a német pilóta azt is elismerte, hogy az Audi saját magának is megnehezítette a dolgát. A fejlődést azonban így sem kérdőjelezi meg, mert az autó érzete szerinte sokat javult az első versenyekhez képest.

„Úgy érzem, vasárnap Barcelonában kicsit saját magunknak tettük nehezebbé az életet, de határozottan vannak pozitív jelek. Ha összehasonlítom, milyen volt az autó az első két-három versenyen, és hol tartunk most, akkor egyértelműen jó előrelépés látszik. Csak idő kérdése, hogy összerakjuk, tiszták maradjunk és fókuszáltak legyünk” – fogalmazott.

Hülkenberg nem akart konkrét várakozásokat megfogalmazni az európai versenyekre. Szerinte nem az számít, mit várnak előre, hanem az, mit tudnak pályára tenni.

„Nem tudom, mire számítsak. Nem az számít, mit várunk, hanem az, mit teszünk le az aszfaltra. Az európai szakaszban vagyunk, jön néhány olyan verseny és pálya, amelyet szeretek. Silverstone itt van a sarkon a következő hétvégén, az egyik kedvenc pályám. Mindent beleadunk, és megpróbálunk végre hazavinni valamit vasárnaponként” – mondta.

Az Audi gyári csapattá válása szerinte érezhető változást hozott, még ha az első versenyek nehezek is voltak. Hülkenberg úgy látja, az irány pozitív, de a csapat még nem kapta meg a munkája jutalmát.

„Természetesen más érzés. Gyári csapatként, Audiként határozottan változás és elmozdulás történt a csapatban, mindez pozitív. Az első öt-hat verseny kemény volt, sok területen kihívást jelentett, de úgy érzem, átküzdöttük magunkat rajta, és kimásztunk belőle. A jutalmat viszont még nem kaptuk meg, ezért dolgozunk tovább, és kikényszerítjük, hogy megérkezzen” – zárta Hülkenberg.

Hozzászólok