Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 07:05
Francesco Bagnaia őszintén beszélt arról, miért hagyja el a Ducatit az Aprilia kedvéért, és mikor hozta meg a döntést.

Francesco Bagnaia nyolc év után elhagyja a Ducatit, és az Apriliánál folytatja a pályafutását. Az olasz motoros elárulta, hogy a döntést már a Japán Nagydíj után meghozta, mivel úgy érezte, korábbi csapatánál megváltoztak bizonyos értékek.

A felek szokatlanul hosszú, négyéves megállapodást köttek egymással, ami ritkaságnak számít a MotoGP-ben. Bagnaia elmondta, hogy kifejezetten ő kérte a hosszú távú elköteleződést, mivel az új szabályok érkezése miatt időre van szükség a közös sikerek felépítéséhez.

„Nagyon boldog vagyok azzal, ami történni fog. Mindig is rengeteget dolgoztam azért, hogy egy ilyen hosszú távú szerződést kapjak, és teljes mértékben hiszek a jövőnkben. Úgy érzem, az Aprilia támogatása óriási, és a jövőre vonatkozó elképzeléseink is teljesen megegyeznek” – fogalmazott Bagnaia.

Változó értékek és új kihívások

A bejelentésre a Holland Nagydíj sajtótájékoztatóján került sor. Az olasz versenyző azonban egyértelművé tette, hogy az idei szezon hátralévő részében is mindent belead a Ducatival.

„Még tizenhárom verseny áll előttünk a Ducatival. Jól dolgozunk, és folyamatosan fejlődünk. Az utóbbi időben, például Le Mans-ban, Mugellóban és Brnóban is a győzelemért harcoltunk, így a megfelelő irányba haladunk” – tette hozzá a versenyző.

A távozás gondolata nem hirtelen jött, a döntési folyamat ugyanis már az előző szezonban elkezdődött. A háromszoros világbajnoknak a nehéz 2025-ös szezon során érlelődött meg a fejében a váltás gondolata.

„Az előző szezon nem volt egyszerű, sokat küszködtem. A Japán Nagydíj után valami megváltozott, és ekkor határoztam el, hogy itt az ideje megfontolni más lehetőségeket is. Mindig is éreztem az Aprilia támogatását, így úgy gondoltam, ez a tökéletes pillanat a váltásra” – emlékezett vissza az olasz motoros.

Bagnaia elismerte, hogy gyerekkori álma volt a Ducatinál kezdeni és befejezni a karrierjét, ám a körülmények átírták ezt a forgatókönyvet. Úgy látja, bizonyos nézőpontok és alapvető értékek megváltoztak a csapatnál, ezért választotta végül azt az istállót, amellyel jobban egyeznek a prioritásai.

Családi légkör a garázsban

Az Apriliánál ráadásul egy jól ismert arc, a szintén a VR46 Akadémiához tartozó Marco Bezzecchi lesz a csapattársa. Bagnaia elmondta, hogy a döntés előtt nem kért tanácsot barátjától, de bízik abban, hogy kiválóan tudnak majd együtt dolgozni, mivel a tiszteletet tartja a legfontosabbnak a garázson belül.

A sajtótájékoztatón az is szóba került, hogy mit tanácsol utódjának, Pedro Acostának, akire Marc Marquez vár majd a Ducatinál. Bagnaia szerint a sajtó hajlamos túlreagálni a csapattársak közötti feszültséget, miközben Marquez egyáltalán nem egy szörnyeteg, akivel ne lehetne jó kapcsolatot ápolni.

Hozzászólok