Piros zászlóval kellett félbeszakítani az Assenben rendezett MotoGP-szabadedzést, miután a Gresini Ducati mindkét versenyzője hatalmasat bukott ugyanazon a ponton. Fermin Aldeguer sérülései súlyosabbnak tűnnek, őt kórházba is kellett szállítani a baleset után.
A spanyol motoros bukása elsőre ártalmatlannak tűnt a Duikersloot jobbkanyarban, ám a kavicságyba érve az események hirtelen felgyorsultak, a jármű és utasa is vad pörgésbe kezdett. Aldeguert végül hordágyon vitték el a helyszínről, majd a hátát és a mellkasát érintő további vizsgálatokra kórházba szállították.
Csapattársa, Alex Marquez szintén ugyanezen a részen veszítette el az uralmát a motorja felett. A spanyol versenyző nehezen tudott felkelni az esést követően, ami miatt a sportbírók kénytelenek voltak megszakítani a körözést.
Marquez számára különösen fájdalmas lehet a mostani incidens, hiszen az elmúlt időszakban nyak- és kulcscsontsérülésekkel bajlódott, a cseh hétvégétől is vissza kellett lépnie emiatt. A Gresini közleménye szerint azonban a mostani bukást megúszta vállzúzódással, valamint a bal karján lévő horzsolásokkal, a röntgen pedig nem mutatott ki komolyabb elváltozást.
„A bukást leszámítva pozitív napot zártunk. Próbáltam nyomni a tempót, ám elkövettem egy hibát a motorral, amely hirtelen a levegőbe repített” – értékelte a helyzetet Marquez.
„Szerencsére jól vagyok, csak néhány karcolásom lett, minden rendben van. A kulcscsontom is épségben maradt, most pedig meglátjuk, hogyan érzem magam szombat reggel” – zárta gondolatait a versenyző, akire a harmadik szabadedzés előtt még vár egy orvosi vizsgálat.
