Franco Morbidelli szerint elképzelhető, hogy egyszerűen elfelejtette, hogyan kell vezetni egy MotoGP-motort. Az olasz-brazil versenyző félig tréfásan, félig beletörődve értékelte a helyzetét, miután az idei gyengélkedése az utóbbi futamokon még tovább súlyosbodott, a Ducati többi motorosához képest pedig látványosan lemaradt.
A cseh hétvége sem hozott megváltást a Pertamina Enduro VR46 pilótájának. Bár a rajtrácson az első tízből indulhatott, mindkét futamon visszaesett, így végül mindössze három pontot kapart össze. Június elején a Balaton Parkban még ennél is mélyebb pontra került, ott ugyanis a mezőny végén csatázott, a kvalifikáción pedig még az Alex Marquezt helyettesítő Iker Lecuona is megelőzte.
A korábbi vb-ezüstérmes elsősorban a hátsó tapadás hiányára panaszkodik a tavalyi GP25-ös motoron. A kanyarokban egyszerűen nem érzi az abroncsokat, ez pedig teljesen ellehetetleníti a stabil versenyzést.
Súlyos tapadási problémák hátráltatják
„A hosszú futamon a maximumot nyújtottam, jobban is kaptam el a rajtot, mint a sprinten. Nagyon kevés hibát követtem el, minden körben próbáltam kipréselni magamból a legtöbbet, de ebből is csak egy tizennegyedik helyre futotta. Egyszerűen nem volt semmi tempóm.”
„A tapadás hiányával küzdök a szezon kezdete óta, és úgy tűnik, semmi sem változik. Talán tényleg elfelejtettem, hogyan kell MotoGP-motort vezetni. Furcsa, mert Barcelonában még az első sorból indultam, Mugellóban pedig remek tempóm volt pénteken és szombaton a futamokig. Aztán amikor jön a verseny, hirtelen mintha mindent elfelejtenék.”
Morbidelli jövője egyelőre bizonytalan a királykategóriában, az ülése pedig komoly veszélyben forog. Sajtóhírek szerint Nicolò Bulega és Luca Marini is esélyes arra, hogy átvegye a helyét a VR46 csapatánál.
Nyomás alatt kell bizonyítani
„Egész életemben nyomással éltem, hétesztendős korom óta versenyzem, szóval hozzászoktam ehhez. Nem félek attól, hogy hazaküldenek, ha már nem vagyok elég jó a szinthez. Nem azért vagyok itt, hogy melegítsem a helyet és felvegyem a fizetésemet, hanem teljesíteni és nyerni akarok.”
„A csapatommal együtt a lelkünket is kitesszük a sikerért, a mostani helyzet azonban nagyon frusztráló. Szerencsére nem vagyunk olyanok, akik könnyen feladják, a garázsban nagyszerű a hangulat, így készek vagyunk folyamatosan mindent beleadni.”
