Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 07. 05. 10:02
Inthraphuvasak nyerte az F3-as sprintfutamot Nagy-Britanniában, miközben Nael büntetés miatt pontok nélkül maradt.

A szombati Forma-3-as sprintfutam borult időjárási körülmények között, ám száraz pályán vette kezdetét a legendás silverstone-i aszfaltcsíkon. A rajtrács első soraiból Inthraphuvasak, Ho, Leon, Nael, Van Hoepen, Stenshorne és Wurz indulhatott, míg a bajnokság élmezőnyének tagjai közül Tramnitz a 8., Boya a 9., Camara a 10., Nikola Colov a 12., Strömsted a 14., Giusti pedig a 17. pozícióból rajtolhatott el. A helyi közönség kedvence, Voisin mindössze a 25. helyről vághatott neki a versenynek.

A rajtnál Inthraphuvasak sikeresen megtartotta vezető pozícióját, ugyanakkor Ho mellett sikeresen elment Nael, aki ezzel előrelépett a második helyre. Stenshorne és Van Hoepen helyet cserélt a pályán, mögöttük pedig Leon, Boya és Tramnitz következett a sorban. Ugochukwu remek rajtot véve több pozíciót is javítva a 9. helyre zárkózott fel, miközben Wurz a 10. helyig csúszott vissza, közvetlenül a Trident másik két versenyzője, Camara és Strömsted előtt.

Az első körben sajnálatos incidens történt, amikor Badoer ütközött Colovval, aminek következtében Badoer kiesett a versenyből, Colov pedig a mezőny végére esett vissza, és kénytelen volt a bokszba hajtani. A baleset miatt beküldték a biztonsági autót, a rajt legnagyobb nyertese pedig egyértelműen Voisin volt, aki a 25. helyről egészen a 18. pozícióig tudott előretörni.

Az 5. körben újraindult a verseny, Stenshorne pedig egy rendkívül bátor manőverrel megelőzte Hót, ezzel feljött a harmadik helyre. Camara sikeresen elment Wurz mellett, Nael pedig egy körrel később tudott elmenni a keményen védekező Inthraphuvasak mellett, így átvette a vezetést. Mivel azonban Nael az előzést megelőzően elhagyta a pálya határait, a sportfelügyelők feljegyezték az esetet, és végül a csapata arra utasította a francia versenyzőt, hogy adja vissza a megszerzett pozíciót.

A 10. körben tehát ismét Inthraphuvasak állt az élen, akit Nael, Stenshorne, Van Hoepen, Ho, Boya, Leon és Ugochukwu követett a sorban. A kilencedik helyen haladó Tramnitz hibázott, így Camara sikeresen megelőzte őt, majd nem sokkal később Wurz is el tudott menni a német pilóta mellett.

Az élen történt pozíciócsere után Nael fokozatosan kezdett leszakadni Inthraphuvasaktól, sőt, Stenshorne is sikeresen megelőzte a francia versenyzőt, aki így visszacsúszott a harmadik helyre. Ho eközben Boya mögé esett vissza, így 5 körrel a verseny vége előtt már csak a hatodik pozícióban haladt.

Nael gumijai láthatóan erősen elhasználódtak a futam végére, ennek ellenére keményen harcolt azért, hogy dobogós helyezését megőrizze. Ez a törekvése végül nem járt sikerrel, mivel bár sikeresen visszaverte Van Hoepen támadását, eközben Boya el tudott menni mellette, így a spanyol versenyző feljött a harmadik helyre.

Az F3-as brit sprintfutamot végül Inthraphuvasak nyerte meg Stenshorne előtt, aki a verseny záró szakaszában egyértelműen gyorsabb volt a thai pilótánál, a befutónál azonban így is 1,7 másodperces különbség alakult ki kettejük között. A dobogó alsó fokára Boya állhatott fel, Nael pedig bár a pályán meg tudta őrizni pozícióját Van Hoepen előtt, végül 10 másodperces időbüntetést kapott, amiért a pályán kívül előzte vissza a holland versenyzőt, így nem szerzett pontot.

Ugochukwu egészen az ötödik helyig zárkózott fel, Ho a hatodik lett, pontot szerzett még ezen kívül Leon, Camara, Wurz és Bilinski is. Tramnitz a 11., Giusti a 13., Strömsted a 14. helyen zárt, míg a hazai közönség kedvence, Voisin a remek első köre ellenére végül csak a 22. pozícióban ért célba hazai pályán.

Hozzászólok