Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 23. 07:44
Marc Márquez további két évre aláírt a gyári Ducatihoz, így legalább a 2028-as szezon végéig az istállónál marad.

Marc Márquez további két évvel meghosszabbította szerződését a gyári Ducatival. A Borgo Panigale-i istálló hivatalos bejelentése nem okozott komoly meglepetést a paddockban, a lépés azonban hatalmas jelentőséggel bír a királykategória jövője szempontjából. A felek a MotoGP és a gyártók közötti friss megállapodás után ütötték nyélbe az üzletet.

A jelenleg harminchárom éves versenyző a mostani aláírással garantálta, hogy legalább harmincöt éves koráig az olaszok piros motorját fogja hajtani. A kilencszeres világbajnok a 2028-as szezon végéig marad a csapatnál, ami egyben az ötödik ducatis, egyúttal a negyedik gyári idényét jelenti majd.

Megbontott eredeti tervek A spanyol pilóta a 2023-as szezon végén tizenegy év után hagyta el a Hondát, hogy a Gresini Racinghez igazolva próbálja meg újra megtalálni a formáját. A váltás annyira jól sikerült, hogy a Ducati vezetősége végül felülbírálta a korábbi elképzeléseit, így Jorge Martín helyett őt választották Pecco Bagnaia mellé a 2025-ös, valamint a jelenlegi szezonra.

A döntés már a 2024-es mugellói hétvégén megszületett, Márquez pedig rutinjára támaszkodva vívta ki magának a gyári ülést. A garázs másik oldalán a KTM-től érkező Pedro Acosta foglalhat helyet, az ő szerződtetését a következő napokban hozhatják nyilvánosságra. A spanyol pilóta azonos felszereléssel, egyenlő feltételek mellett küzdhet majd meg rutinos márkatársával.

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok