Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 10. 01. 07:52
Herczig Norbert és Ferencz Ramón megnyerte a Szlovéniában hétvégén rendezett Nova Gorica-ralit.

A csapat tájékoztatása szerint a Közép-Európa Rally Trophy futamon a magyar duó végig diktálta a tempót, és végül elhozta az abszolút elsőnek járó trófeát.

"Régen ültünk versenyautóban, legutóbb nyár elején Rómában. Éppen ezért Szlovéniában többek között a gumiválasztást tudtuk tesztelni, ami fontos volt, hiszen az előttünk álló hétvégén ismét rajthoz állunk, akkor már a rali Európa-bajnokság zárófutamán, Horvátországban" - mondta Herczig Norbert.

A négyszeres abszolút magyar bajnok pilóta kiemelte, azért döntöttek a szlovén verseny mellett, mert annak a szakaszai és útviszonyai nagyon hasonlítanak a horvát viadaléhoz.

"Jó érzés volt ismét versenyben lenni. Az első gyorsaságitól kezdve vezettünk. Az első napon kiépítettünk egy kisebb előnyt, melyet a második napon kicsit tudtunk még tovább növelni. Végül több mint húsz másodperccel nyertünk" - mesélte a Team Staffhouse pilótája. (MTI)

Hozzászólok