Komoly technikai megújulásra készül az idei szezonban debütáló Cadillac, a csapat ugyanis egy kiterjedt fejlesztési csomaggal érkezik a hétvégi Osztrák Nagydíjra. Az amerikai istálló gőzerővel dolgozik a lemaradása csökkentésén, a mostani hétvégén pedig kulcsfontosságú elemek változnak meg az autón.
Az új csomag részeként teljesen átalakul a MAC-26 kódjelű versenyautó padlólemeze és az oldaldobozai is. Graeme Lowdon csapatfőnök szerint ezek a módosítások jelentős mérnöki munkát igényeltek, ám abban bíznak, hogy a fejlesztések közelebb viszik őket a középmezőnyhöz.
„A futamok most rendkívül gyorsan követik egymást, a logisztikai kihívások kezelése mellett a teljesítményünk javítása az év ezen szakaszának egyik legnagyobb feladata” – fogalmazott a szakember, utalva arra, hogy a spielbergi hétvége után azonnal Silverstone-ba utazik a mezőny.
Lowdon azt is elmondta, hogy bár nem becsülik alá az ausztriai pálya kihívásait, a folyamatos tanulási folyamat révén képesek lesznek újabb lépést tenni előre.
Az új amerikai formáció a várakozásoknak megfelelően a mezőny végén kezdte meg a szereplését, ám a fejlesztési versenyben hamar felvették a ritmust. Monacóban módosított hátsó szárnnyal és kipufogórendszerrel mentek, Spanyolországban pedig tovább finomították a hűtést és a légterelőket.
Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a barcelonai időmérőn Sergio Pérez alig 1,9 másodperccel maradt el a Q1 legjobb idejétől, amivel magabiztosan utasította maga mögé az Aston Martin pilótáit.
A mexikói versenyző a spanyolországi nehézségek ellenére is optimistán várja a folytatást.
„Minden egyes versenyen érezzük a fejlődést, a barcelonai leintés pedig rendkívül értékes adatokkal szolgált számunkra. A fejlesztési tempónk kifejezetten jó, a gyárban mindenki megállás nélkül dolgozik az új alkatrészeken, így remélhetőleg a mostani csomaggal újabb szintet léphetünk” – nyilatkozta Pérez.
