Komoly szabályozási szigorítás vár a mezőnyre, mivel a szövetség úgy döntött, hogy véget vet a Ferrari által meghonosított aerodinamikai trükknek. Az olaszok által kifejlesztett különleges megoldást a következő szezontól kezdve teljesen száműzik a szabálykönyvből.
A maranellóiak még a felkészülési tesztek során álltak elő egy egyedi kipufogószárnnyal, amelyet közvetlenül a kipufogócső fölé rögzítettek. A formabontó elem célja a hátsó leszorítóerő növelése volt, miközben meghosszabbította a diffúzort, és sokkal tisztábbá tette a hátrafelé áramló levegőt.
Lemásolták, mégis betiltják
A Mercedes, a Red Bull és a McLaren később megalkotta a saját verzióját a trükkös elemből, az FIA azonban most elhatározta, hogy ezt a kiskaput teljesen lezárja a csapatok előtt.
Bár a kérdéses dizájn teljesen legális volt és semmilyen ponton nem sértette a hatályos előírásokat, a szövetség meg akarta akadályozni a felesleges költekezést. A döntéshozók szerették volna elkerülni, hogy egy méregdrága fejlesztési háború induljon el ezen a rendkívül fontos területen.
A csapatok vezetői és az FIA közötti egyeztetések után egy úgynevezett kizárási zónát határoztak meg a hátsó traktusban. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a vitatott kipufogószárnyak használata a következő szezontól tilos lesz.
A Ferrari már meg is kezdte a felkészülést a változtatásokra, amit az Osztrák Nagydíj első szabadedzése is bizonyít. Dino Beganovic ugyanis Charles Leclerc autóját vezetve már a tiltott elem nélkül tesztelte az SF-26-ost a spielbergi pályán.
