Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 08. 01. 19:41
A Forma-1 vezetése továbbra is szkeptikus a dél-afrikai futam megrendezésével kapcsolatban.

Bár Dél-Afrika ismét helyszíne lehetne a Forma–1-nek, a Kyalami versenypálya által benyújtott pályázat egyelőre nem nyerte el a Formula One Management teljes bizalmát. Úgy tudni, az elmúlt napokban a kyalami projektet irányító delegáció egyeztetett a sportág vezetőivel, ám a megbeszélés után továbbra is jelentős akadályok állnak a visszatérés útjában.

Afrika az egyetlen kontinens, ahol jelenleg nem rendeznek Forma–1-es futamot, így nem véletlen, hogy a sportág és a helyi szervezők is érdeklődnek egy lehetséges visszatérés iránt. A Kyalami pálya, amely legutóbb 1993-ban adott otthont F1-es versenynek, Tom Pearson-Adams, a Kyalami 9 Hours vezérigazgatója vezetésével próbálja visszacsábítani a mezőnyt a kontinensre.

Mindezek ellenére a FOM-hoz közel álló források szerint a pályázat pénzügyi háttere továbbra sem elég meggyőző. Egy Dél-afrikai Nagydíj megrendezése körülbelül 96 millió eurós befektetést igényelne, amelyhez bár a dél-afrikai kormány mögött sorakoznak olyan támogatók, mint az MTN, a MultiChoice vagy a Heineken, a sportág vezetése továbbra is óvatos.

„A Heineken már globális F1-szponzor, így nem valószínű, hogy egyetlen esemény kedvéért újabb jelentős anyagi támogatást nyújtanak” - jegyezte meg egy, az egyeztetésekhez közel álló forrás.

A legnagyobb gondot azonban a kormányzati garanciák hiánya jelenti, amelyeket a FOM elengedhetetlennek tart a rendezvény pénzügyi biztonsága szempontjából. „A garanciák nélkül a projekt jövője erősen kérdéses” - hangsúlyozta egy bennfentes.

Gayton McKenzie sportminiszter vezetésével azonban a dél-afrikai kormány továbbra is eltökélt, hogy visszahozza a Forma–1-et az országba, és jelenleg is alternatív megoldásokat keresnek a pályázat megerősítésére.

Hozzászólok