Kövess minket a Google-ben

SZERETNÉD GYAKRABBAN LÁTNI A MOTORSPORT.HU HÍREIT?

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss motorsport hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom követett forrásnak
|2025. 04. 05. 10:29
Lewis Hamilton a kínai versenyen történt kettős kizárás után újrakezdésre törekszik a 2025-ös Japán Nagydíjon.

A korábbi Mercedes-pilóta vegyes érzésekkel távozott Sanghajból, miután a sprintfutamot megnyerte, de vasárnap nehezebben találta a tempót, majd kizárták autója hátsó kopóblokkjának túlzott kopása miatt, ahogy Charles Leclerc-t is, akinek autója túl könnyűnek bizonyult.

Hamilton még mindig tanulja a Ferrarit, és elmondása szerint másképp vezeti, mint korábbi Mercedesét, amellyel hat világbajnoki címet szerzett. „Nem érzem úgy, hogy úgy vezetném ezt, ahogy az előző autómat. Számomra csak a technikai oldal és minden rendelkezésemre álló eszköz megértéséről van szó" – mondta Hamilton a japán sajtónak.

Az átállás nehezebb, mint gondolnánk, és a brit versenyző rámutat, hogy a garázsban végzett munkát sokan alábecsülik. „A legtöbben nem értik, mit csinálunk valójában, amikor beállításokról, a különböző grafikonokról, kanyaregyensúlyról és mechanikai beállításokról beszélünk."

Hamilton kiemelte, hogy a felkészülését hátráltatta az abu-dzabi teszt kihagyása, így versenyhelyzetben kell tanulnia. „Az első versenyen nem éreztem jól magam az autóban, vasárnap pedig először vezettem esőben. A kínai versenyen először csináltam hosszú etapot, a futamon pedig először próbáltam a C2-es gumit."

Kövess minket a Google-ben

SZERETNÉD GYAKRABBAN LÁTNI A MOTORSPORT.HU HÍREIT?

Jelöld be a Motorsport.hu-t követett forrásként a Google-ben.

Beállítom követett forrásnak
Hozzászólok