Komoly kihívásokkal kénytelen szembenézni Carlos Sainz a spielbergi hétvégén, mivel a Williams nem készült komolyabb fejlesztésekkel az Osztrák Nagydíjra. A spanyol versenyző dolgát a várható hőség és az abroncsok gyors elhasználódása is megnehezítheti.
„Erre a hétvégére nem hoztunk jelentős fejlesztéseket az autóra, így elméletben nem változik sokat a versenyképességünk az előző nagydíjhoz képest. Ezen a pályán viszont van néhány lassabb kanyar, emiatt a helyzetünk valamivel kedvezőbb lehet, mint Barcelonában” – magyarázta Sainz.
A spanyol pilóta helyzetét tovább nehezíti, hogy az előrejelzések szerint kifejezetten meleg idő várható Ausztriában. A grove-i istálló nemrég éppen Spanyolországban szembesült azzal, hogy a magas hőmérséklet kifejezetten hátrányosan érinti az autójuk egyensúlyát. A spielbergi aszfalt ráadásul meglehetősen durva felületű, ez pedig tovább növelheti a gumik kopását.
„Meleg lesz, Barcelonában pedig rájöttünk, hogy ez az időjárás egyáltalán nem fekszik az autónknak. A durva aszfalt növeli a gumikopást, így több olyan tényező is van, amely pozitív vagy negatív irányba is befolyásolhatja a hétvégénket.”
„A saját munkánkra kell koncentrálnunk, meg kell értenünk, hogyan fejleszthetnénk a kocsit, valamint folyamatosan új dolgokat kell próbálgatnunk. Lehet, hogy érdemes lesz kísérleteznünk néhány szokatlan beállítással, hogy lássuk, milyen eredményt hoznak” – zárta gondolatait a Williams spanyol versenyzője.
