Lance Stroll legszívesebben teljesen száműzné a hibrid rendszereket a királykategóriából, emellett az akkumulátorok nélküli versenyzést tartaná ideálisnak. Az Aston Martin pilótája ennek ellenére támogatja az FIA legutóbbi szabálymódosításait, amelyek némileg átalakítják a jelenlegi autók működését.
Az FIA nemrégiben hagyta jóvá a 2027-re és 2028-ra tervezett motorformula módosításait. A változtatások célja, hogy újrahangolják a belsőégésű motor és az elektromos hajtás közötti egyensúlyt a hibrid erőforrásokban.
A kanadai versenyző már jóval az idei szezon kezdete előtt látta a jelenlegi generációs autók hiányosságait. Stroll úgy véli, a nehéz autók vezethetősége komoly visszalépést jelent.
„Véleményem szerint az lenne a tökéletes forgatókönyv, ha egyáltalán nem lennének akkumulátorok és elektromos alkatrészek az autókban, ám az elfogadott módosítások egyértelműen a helyes irányba mutatnak. Úgy gondolom, mindenki pont egy ilyen lépésre várt már. Bármelyik pilóta, aki kicsit is ért a vezetéshez, már a tavalyi szezonban meg tudta jósolni, hogy ezeket a gépeket nem lesz kellemes vezetni.”
„Minden idegen számomra, ami növeli az autó tömegét, legyen szó az akkumulátorról, az energia-visszanyerő rendszerekről vagy arról, hogy ezek működéséhez kell igazítani a vezetési stílust. Nem szoktam hozzá ehhez a megközelítéshez, egyszerűen nem az én világom, de el kell fogadni a valóságot. Nem a versenyzők hozzák a szabályokat, hanem a mérnökök.”
„A mostani finomítások egyébként meglehetősen elenyészőek. Például amikor felengedjük a gázt, majd újra rálépünk a pedálra, az autó kevesebb energiát használ fel. Így valamivel kényelmesebb lett a vezetés, viszont az alapvető koncepció ettől még egyáltalán nem változott meg” – fogalmazott a kanadai pilóta.
