A Red Bull Racing pilótájának jövője hetek óta a Forma-1 egyik legforróbb témája, miközben mindenki találgatja, vajon a négyszeres világbajnok marad-e jelenlegi csapatánál vagy esetleg új kihívást keres. A legtöbb spekuláció a Mercedest emlegeti lehetséges célpontként, ugyanakkor az sem kizárt, hogy a holland versenyző hűséges marad a bikás istállóhoz.
Verstappen azonban bárhová megy, ezekkel a kérdésekkel bombázzák, és ez alól egy Tag Heuer szponzoresemény sem jelentett kivételt. Amikor egy újságíró a pályafutásával kapcsolatos pletykákról faggatta, a holland versenyző ingerültsége szinte kézzelfoghatóvá vált.
„Nem érdekel, mit írnak vagy mondanak" – közölte határozottan a világbajnok, majd hozzátette: „Tudom, mim van: szerződésem ezzel a csapattal, és erre koncentrálok most."
A holland pilóta őszintén beszélt a 2025-ös szezon eddigi nehézségeiről is, amelyek láthatóan váratlanul érték őt és csapatát. „Őszintén szólva azt vártam, hogy sokkal versenyképesebbek leszünk" – ismerte el a gpblog beszámolója szerint.
„Egyértelmű, hogy a McLaren megelőzött minket, nekünk pedig utol kell érnünk őket, bár tudom, hogy ez nagyon nehéz lesz egy ilyen szezonban" – folytatta gondolatait. „Szerintem már túl sok pontot elveszítettünk, de természetesen mindent megteszünk, hogy javítsunk a helyzeten. A szezon végén majd kiderül, hol állunk" – zárta szavait a négyszeres világbajnok.
