Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 24. 09:55
Jacques Villeneuve szerint a Red Bull széteshet, ha nem képesek meggyőzni a négyszeres világbajnokot a maradásról.

Komoly aggodalmak fogalmazódtak meg a Red Bull jövőjével kapcsolatban, miután a csapat mostani szezonkezdeti bizonytalan teljesítménye felerősítette a Max Verstappen távozásáról szóló pletykákat. Jacques Villeneuve szerint a Milton Keynes-i gárdának mindent meg kell tennie a holland pilóta megtartásáért, mivel a kulcsemberek távozása után ő maradt az egyetlen igazi tartóoszlopa a projektnek.

Az egykori világbajnok úgy látja, hogy az osztrák istálló rendkívül kényes időszakon megy keresztül, a belső feszültségek pedig csak nehezítik a helyzetet. Villeneuve úgy véli, a Red Bull korábbi, innovatív imidzse mára teljesen megváltozott, a külvilág figyelme pedig szinte kizárólag a négyszeres világbajnokra irányul.

„A csapatnak meg kell találnia a módot Verstappen maradására, mert jelenleg ő az egyik utolsó komoly erősség az egész projektben. Az elmúlt években felszínre került belső feszültségek miatt nehéz nyugodt jövőt elképzelni a közeljövőben” – vélekedett a kanadai exversenyző.

„A Red Bull korábban egy innovatív, minden nehézségre gyorsan reagáló csapat benyomását keltette. Mára ez a megítélés átalakult, a figyelem nagy része pedig kizárólag Maxra összpontosul.”

„Verstappen az egyetlen megmaradt kulcsszereplő a győztes korszakból. Képes kijelölni az autó fejlesztési irányát, ám egymaga képtelen az egész szervezetet a hátán cipelni” – elemezte a helyzetet a kanadai.

A pilóta jövője körüli pletykák ellenére a menedzsment igyekszik hűteni a kedélyeket. Raymond Vermeulen, Verstappen menedzsere megerősítette, hogy a holland versenyző szeretné kitölteni a szerződését a csapatnál, ám ehhez elengedhetetlen, hogy az istálló továbbra is biztosítani tudja a győzelemhez szükséges feltételeket.

Hozzászólok