Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 10. 18. 16:21
A Ducati versenyzője magabiztos győzelmet aratott Jerezben, de a világbajnoki cím már aligha menthető.

Nicolò Bulega parádés teljesítménnyel nyerte meg a Superbike világbajnokság jerezi első futamát, ezzel matematikailag még életben tartotta bajnoki reményeit. A Ducati gyári versenyzője azonban vegyes érzésekkel tekint az összetett állására.

Az erős edzésteljesítmények és a Superpole-ban felállított rekordidő után nem meglepő, hogy az olasz versenyző uralta az első futamot. Csupán a kaotikus első körben kellett rövid időre átengednie a vezetést Toprak Razgatlioglunak, ezt követően azonban egyértelmű fölénnyel húzott el a mezőnytől.

Miután előnye négy másodpercre nőtt, Bulega visszavett a tempóból és magabiztosan őrizte meg vezető pozícióját a leintésig. A 26 éves pilóta azonban cáfolta, hogy könnyű dolga lett volna: "Tudtam, hogy a tempóm elég lesz a győzelemhez. A nyitó körökben igyekeztem minél nagyobb előnyt kiautózni, mivel Jerezben gyorsan kopik az első gumi. Általában nem használom az SC2-es keveréket, de itt muszáj volt. Az előnyömet sikerült menedzselnem, azonban a futam végére egyre rosszabb lett az első abroncs tapadása. Szerencsére elég nagy volt az előnyöm, így kicsit visszavehettem és kivártam a leintést."

Mivel a világbajnokság éllovasa, Razgatlioglu második lett, Bulega mindössze öt pontot tudott faragni hátrányából. A vasárnapi két futam előtt 34 pont a különbség kettejük között. Mivel maximum 37 pont szerezhető a Superpole futamon és a második versenyen, a BMW sztárpilótájának már egy hetedik hely is elég lenne a sprintversenyen címvédése bebiztosításához.

"Természetesen örülök a mai győzelemnek, de ha visszatekintek az egész szezonra, nem lehetek igazán boldog" – mondta csalódottan Bulega. "Ott volt az asseni probléma és a Bassani-incidens is – különösen Assen bosszant. Vasárnap kiderül, végül mennyi ponttal maradok le Topraktól."

Az olasz pilóta Assenben a szombati győzelem után mindkét vasárnapi futamon kiesett, Misanóban pedig a Superpole futamon Axel Bassani (Bimota) győzte le.

Razgatlioglu sem hagyta szó nélkül a történteket: "Nekem is volt két nagyon gyenge eredményem Ausztráliában, illetve gumiproblémaim Assenben. Ez az én szempontomból is sok mindent megváltoztatott."

Hozzászólok