Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 10. 09. 09:07
A kétszeres WRC-világbajnok Kalle Rovanperä a szezon végén átáll a pályaversenyzésre, és a japán Super Formula sorozatban folytatja karrierjét.

A Toyota finn pilótája bejelentette, hogy 2020 óta tartó, hatéves WRC-s időszaka után 2026-ban együlésesekkel folytatja, a gyártó támogatása a váltás idején is megmarad.

A lépés merész, ám nem előzmény nélküli: tavaly a Porsche Carrera Cup Benelux és Italy futamain debütált – három benelux győzelemmel –, miközben négy WRC-futamot is nyert, és a Red Bull Ringen Formula–4-es, valamint Formula Renault 3.5-ös gépeket is kipróbált, sőt, egy korábbi generációs Red Bull F1-autóval is körözött.

Rovanperä először a döntés hátteréről beszélt: „Ez a döntés nem volt könnyű, de már egy ideje foglalkoztatott” – mondta.

Ezt részletezve folytatta: „Már ennyi mindent elérve ebben a korban azon kezdtem gondolkodni, milyen más lehetőségeim vannak és milyen új kihívásokat vállalnék. Nehéz döntés volt, de most jött el az ideje, hogy az új álmaimat kergessem. Különleges, hogy a Toyota Gazoo Racing az elejétől támogat, és versenyezhetek a Super Formulában.”

A felkészülésről is beszélt: „Tudom, hogy ez mély víz a raliból érkezve, de nagyon várom. A TGR-rel jó tervünk van, hogy a lehető legjobban készüljünk, és a legtöbbet hozzuk ki belőle.”

Rövid pályafutás-összegzés után személyes üzenettel zárt: „Kisgyerekkorom óta az volt az álmom, hogy WRC-pilóta legyek, ralit nyerjek és világbajnok legyek” – mondta. Majd hozzátette:

„Ezt ilyen fiatalon megélni hihetetlen érzés, nagy köszönet a TGR-WRT-nek, fantasztikus dolgokat csináltunk együtt, öröm volt ilyen csapattal dolgozni. Jónnénak sem tudok elégszer köszönetet mondani az első közös napjainktól kezdve.”

Végül a folytatásról szólt: „Óriási köszönet a szurkolóknak is a hullámvölgyekben. Három futam még hátravan, mindent beleadunk a végéig.”

Hozzászólok