Susie Wolff, az F1 Academy igazgatója határozottan cáfolta azokat az elmúlt időszakban felröppent híreszteléseket, amelyek szerint esetlegesen indulhat az FIA elnöki pozíciójáért. A korábban sikeres versenyzőként ismert szakember egy podcast műsorban nyilatkozott a kérdésről, ahol egyértelművé tette, hogy jelenleg egyáltalán nem áll szándékában ilyen irányú karrierváltás.
A Forma-1 irányító testületét jelenleg Mohamed bin Szulajm vezeti, aki 2021-ben nyerte el ezt a tisztséget, és amennyiben folytatni kívánja munkáját, 2025 végén újra meg kell mérettetnie magát a választáson. Az FIA négyévente tart elnökválasztást a közgyűlésén, amelyen a 149 országból származó 245 tagszervezetet képviselő sporthatóságok és autóklubok vesznek részt.
A következő elnökválasztásra december 12-én kerül sor az üzbegisztáni Taskentben megrendezendő közgyűlésen, azonban Wolff neve biztosan nem szerepel majd a szavazólapon. A The Sports Agents podcastben elhangzott beszélgetés során végérvényesen lezárta a találgatásokat, annak ellenére, hogy olyan prominens F1-es személyiségek támogatását élvezte, mint az 1996-os világbajnok Damon Hill.
"Nagyon megtisztelő számomra, hiszen Damon olyasvalaki, akit rendkívüli módon tisztelek, de nem, ez egyáltalán nincs a láthatáron a közeljövőben. Jelenleg épp elég feladatom van" – mondta az F1 Academy vezetője. "Valóban nagyon megtisztelő, hogy az emberek ilyen nagyra értékelnek, de ez nem olyasmi, amit fontolóra vettem volna. Jelenleg nem tudom magam ebben a szerepben elképzelni."
Wolff hangsúlyozta jelenlegi pozíciójának fontosságát is: "Olyan ember vagyok, aki mindig az aktuális feladatra koncentrál, és még számos célt szeretnék elérni az F1 Academyvel. Remek kezdetet vettünk, de hosszú távon is fenntarthatóvá kell tennünk, így most teljes mértékben erre összpontosítok, és egyáltalán nem foglalkoztat ez a szerepkör."
Ki más indulhat az FIA-elnöki pozícióért?
Bin Szulajm egyelőre az egyetlen megerősített jelölt az év későbbi szakaszában esedékes FIA-választáson, azonban az elmúlt hetekben idősebb Carlos Sainz neve is felmerült potenciális indulóként.
A kétszeres rali-világbajnok állítólag széles körű támogatást élvez a motorsport különböző kategóriáinak vezetői részéről, és a spanyol versenyző maga is megerősítette, hogy fontolgatja az indulást.
"Ez a lehetőség (az elnöki pozíció) már egy ideje ott motoszkál a fejemben, bár nem nagyon mélyedtem el benne, de most úgy gondolom, hogy ez lehet a megfelelő időpont a karrieremben ahhoz, hogy megtegyem ezt a lépést. Biztos vagyok benne, hogy jó munkát végezhetek, és kiváló csapatot állíthatok össze, hogy visszaadjak a sportnak valamit abból, amit nekem adott" – nyilatkozta idősebb Sainz az Autosportnak.
"Az évek során rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem ebben a sportágban, és biztos vagyok benne, hogy új és érdekes dolgokat hozhatok, amelyek megerősíthetik és fejleszthetik a sportot és az autós világot" – tette hozzá a tapasztalt rali-versenyző.
.jpg)