Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 09:25
Lewis Hamilton barcelonai győzelme után visszatért Olaszországba, ahol már a repülőtéren különleges fogadtatásban részesült.

Valósággal lázba hozta Olaszországot Lewis Hamilton, miután Barcelonában megszerezte első futamgyőzelmét a Ferrari színeiben. A hétszeres világbajnoknak gyermekkori álma teljesült a vörös autóval aratott diadallal, az olaszok lelkesedését pedig már a repülőtéren megtapasztalhatta.

A brit néhány nappal a siker után utazott vissza Maranellóba, ami a csapat első győzelme volt a 2024-es Mexikóvárosi Nagydíj óta. Hamilton az utóbbi három hétvégén két 2. helyet és egy győzelmet szerzett, amivel bejelentkezett a világbajnoki címért folyó küzdelembe.

A Ferrari látványos fejlődést mutatott be az új motoréra első versenyein, ami komoly reményeket ébresztett az olasz szurkolókban. A Racing News 365 szerint a maranellóiak sztárja a landolás után azonnal szembesült azzal, mit jelent a helyieknek ez a győzelem.

„Csütörtökön és pénteken is Maranellóban voltam különböző rendezvényeken. Amint leszállt a gépem, azonnal láttam a rendőrön, majd a határőrökön is, hogy mennyire boldogok, és milyen sokat jelent nekik ez a siker. Ők voltak az első olaszok, akikkel a landolás után találkoztam” – idézte fel a történteket Hamilton.

„Amikor megérkeztem a pályára, majd a gyárba, mindenkin látszott az öröm. Mindig is jó volt a hangulat a csapatnál, de most még erősebbnek éreztem az energiákat.”

A hatalmas ünneplés ellenére a 41 éves versenyző tisztában van azzal, hogy az istállónak két lábbal a földön kell maradnia a folytatásban.

„Ahogy Fredtől is hallhattuk, le kell higgadnunk, és vissza kell térnünk a munkához. Le kell ülnünk az asztalunkhoz, és ezt a pozitív energiát a fejlesztésekbe kell csatornáznunk. Azt hiszem, most mindenki pontosan ezen dolgozik” – magyarázta a brit versenyző.

Hozzászólok