Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 22. 11:57
A Ferrari monacói pilótája drasztikus lépésre szánta el magát, hogy megóvja a mentális egészségét a folyamatos külső nyomástól.

Hónapokon át szinte teljesen offline élt Charles Leclerc, aki a modern digitális világ kihívásai elől menekülve radikális lépésre szánta el magát. A Ferrari pilótája az F1-es rivaldafényen kívül igyekszik tudatosan korlátozni a képernyőidejét, ám a tökéletes egyensúly megtalálása még számára is komoly feladatot jelent.

A maranellóiak versenyzője egy időben rendkívül drasztikus módszerhez folyamodott. Nagyjából két-három hónapig szinte egyáltalán nem nyúlt a telefonjához, a hívások fogadásán és a WhatsApp-üzenetek megválaszolásán kívül teljesen száműzte a készüléket a mindennapjaiból.

„Két-három hónapig talán egyetlen alkalommal sem értem a telefonomhoz, leszámítva a WhatsAppot, amikor üzeneteket vagy hívásokat kaptam. Ez a módszer azonban utólag visszatekintve talán kissé túlságosan is szélsőségesnek bizonyult” – emlékezett vissza Leclerc.

„Sikerült előrelépést elérnem ezen a téren, viszont meg kell találni a megfelelő egyensúlyt. Ha az ember teljesen kikapcsolódik, hamar azon kapja magát, hogy elszakad a valóságtól, hiszen manapság már mindenki a telefonját bújja” – fogalmazott a monacói pilóta.

A ScuderiaFans szerint a monacói pilóta hamar szembesült azzal, hogy a teljes digitális izoláció nem jelent valós megoldást. Bár a kísérlet segített neki távolságot tartani a folyamatos információáradattól, jelenleg egy sokkal fenntarthatóbb megközelítésre törekszik.

„Most igyekszem megtalálni az arany középutat a két véglet között. Fontos, hogy tisztában legyen az ember a világ eseményeivel, emellett szeretném tartani a kapcsolatot a barátaimmal és a családommal is. A közösségi oldalakon ráadásul rengeteg vicces tartalommal találkozhatunk, amelyek szintén részét képezik a társasági életünknek.”

Mérgező környezet a neten

Az elit sportolók számára a közösségi média komoly kétélű fegyver. Bár kiváló lehetőséget biztosít a szurkolókkal való kapcsolattartásra, a nyilvánosság előtt szereplő hírességeket kiszolgáltatja a folyamatos bírálatoknak és a kéretlen véleményeknek is.

Ez a hatás a Forma–1-ben különösen felerősödik, ahol egy-egy versenyhétvége után másodpercek alatt vélemények tízezrei árasztják el az internetet. A kiemelkedő teljesítményt gyorsan magasztalás követi, egy nehezebb futam után viszont azonnal megkezdődik a kíméletlen bírálat.

„Tény, hogy az online tér olykor meglehetősen mérgezővé tud válni. Ebben a helyzetben a felhasználók rendkívül könnyen ítélkeznek, szinte bármit leírhatnak. Természetesen megvan ehhez a joguk, ám emberként minket is megviselhet, ha folyamatosan ezeket a kommenteket olvassuk.”

Megtalálni az arany középutat

A monacói versenyző szerint a megoldás kizárólag a tudatosságban rejlik, így a teljes bojkott helyett egy egészséges, a mentális egészségét védő használati módot igyekszik kialakítani. „Meg kell találni az egyensúlyt. Nem tudom, hogy sikerült-e már elérnem a tökéletes állapotot, de jelenleg ez a rendszer működik nekem, ami mindennél fontosabb” – magyarázta Leclerc.

A Ferrari pilótájára nehezedő nyomás folyamatosan növekszik, így a lelki egyensúly fenntartása éppen olyan kulcsfontosságú tényezővé válhat a sikerek elérésében, mint a pályán nyújtott teljesítmény.

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok