A jelenlegi szabályrendszer kapcsán nemrégiben komoly aggodalmának adott hangot Alexander Albon, aki szerint a mostani előírások kifejezetten az agresszív versenyzési stílust jutalmazzák, és gyakorlatilag kontaktsporttá alakítják a Forma-1-et.
„Egyáltalán nem vagyok elégedett azzal, ahogyan jelenleg a Forma-1-ben zajlik a versenyzés," – kezdte véleményének kifejtését a Williams pilótája. A brit-thai versenyző a barcelonai első kanyart hozta fel példaként, ahol a jelenlegi szabályok értelmében előnybe kerül az, aki egyszerűen nem hagy helyet a másiknak. „Ha valaki beszorít téged és még később is fékez, miközben semmi teret nem hagy, gyakorlatilag automatikusan övé lesz a kanyar. Ebben az esetben nincs más választásod, mint felengedni a gázt, elhagyni a pályát, majd levágni a kanyart."
A kanadai futamon hasonló szituációval találta szembe magát, ahol hiába lett volna tisztában a közelgő ütközés elkerülhetetlenségével, a szabályok miatt jobban járt azzal, ha enged. „Ha elkezdenék nyomást helyezni egy olyan versenyzőre, aki már elengedte a fékpedált, biztosan belém rohanna, aminek következtében büntetést kapna. Az ütközés pillanatában már a pálya szélén lennék, tehát ha engedek – még akkor is, ha tudom, hogy lehetetlen elkerülni az érintkezést – tulajdonképpen én jövök ki győztesen a helyzetből," – magyarázta a problémát, amely szerinte kontaktsporttá alakítja a Forma-1-et.
Albon frusztrációját tovább növelte, hogy Barcelonában annak ellenére kapott büntetést, hogy éppen egy ütközést próbált elkerülni, miközben Kanadában ugyanezzel a hozzáállással egyszerűen csak pozíciót veszített. „Tisztában vagyunk a helyzet összetettségével, és nem állítom, hogy mindent jobban tudunk másoknál. Egyszerűen csak szeretnénk együttműködni az FIA-val, hogy tisztázzuk és megértsük, lehet-e változtatni valamin," – hangsúlyozta.
A jelenlegi bizonytalan helyzetben a Williams versenyzője úgy érzi, módosítania kell versenyzési stílusán. „Bizonyos szempontból a helyzet továbbra is bizonytalan, ahogy mindig is az volt. Az elmúlt két verseny tapasztalatai alapján úgy gondolom, változtatnom kell a hozzáállásomon – szigorúbban kell követnem a szabályokat és jobban meg kell értenem őket. Versenyzőként mindannyian kihasználjuk ezeket a szabályokat, ami megnehezíti a helyzetet," – zárta gondolatait a Crash.net-nek nyilatkozva.

