A spanyolországi hétvége komoly csalódást hozott a Williams számára, ám a csapat máris talált néhány megoldást a problémáira. Alexander Albon a legutóbbi nehézségek után bizakodva érkezett meg Spielbergbe, ahol elárulta, hogy a mérnökök komoly elemzőmunkát végeztek az elmúlt napokban.
A grove-i istálló szakemberei teljesen szétszerelték az autót a barcelonai futam után, hogy megértsék a gyenge tempó okait, a részletes vizsgálatok során pedig olyan összefüggésekre bukkantak, amelyek magyarázatot adhatnak az elmaradt eredményekre.
„A legutóbbi versenyek kifejezetten nehezen alakultak számunkra, ám minél több futamot teljesítünk, annál jobban megértjük a konstrukciót” – magyarázta Albon.
„Barcelona után észrevettünk néhány furcsaságot, ezért teljesen szétszereltük az autót a részletes átvizsgálás érdekében. Remélhetőleg sikerült olyan megoldásokat találnunk, amelyek már ezen a hétvégén és a következő futamokon is segítenek majd minket” – zárta gondolatait a Williams versenyzője.
