Az Aston Martin nem hajlandó letérni az Adrian Newey által képviselt agresszív tervezési irányvonalról, annak ellenére sem, hogy az idei autó eddig komoly kihívások elé állította a csapatot. Fernando Alonso szerint ez a megközelítés a kulcs ahhoz, hogy a jövőben sokkal nagyobb teljesítményt hozzanak ki a technikából.
Az idei modell, az AMR26 eddig meglehetősen küszködött a jelenlegi szezonban. A Honda erőforrásának teljesítményhiánya mellett komoly karosszéria problémák is nehezítik a silverstone-iak dolgát, különösen a csapat által először saját kezűleg épített sebességváltóval, amely alacsony sebességnél hajlamos elveszíteni a szinkront.
Alonsónak ugyan sikerült pontot szereznie Monacóban, de a barcelonai pályán már látványosan elmaradt a tempójuk a riválisoktól. A gyenge szereplés miatt Mike Krack, a csapat szakembere elnézést is kért a szurkolóktól. Az istálló eddig nem vetett be jelentősebb fejlesztési csomagot, a tervek szerint ugyanis csak a nyár folyamán érkezik egy nagyobb módosítás az autóra.
Alonso részletesen beszélt a sportág történetének legsikeresebb tervezőjeként számon tartott Newey munkamódszeréről, és elárulta, hogy miért nem választják a hagyományosabb utat a jobb eredmények érdekében.
Különleges filozófia a határok mentén
„Az ő filozófiája mindig a határok feszegetéséről szól. Amikor megtalálod a határt, teszel egy fél lépést hátra, jelenleg mi is pontosan ebben a fázisban vagyunk” – fejtette ki a kétszeres világbajnok.
„A csapaton belül számos területen feszegetjük a határokat. Tisztában vagyunk vele, hogy ha visszatérnénk egy már ismert, hagyományosabb irányhoz, akkor abból azonnali teljesítménynövekedést nyerhetnénk, mi azonban bizonyos területeken inkább kitartunk a mostani filozófia mellett. Úgy gondoljuk, hogy ez a megközelítés a közeljövőben sokkal komolyabb potenciált szabadít majd fel.”
