Fernando Alonso számára meglepő, milyen sűrűséggel érkeznek a fejlesztések a rivális csapatok autóira. A spanyol versenyző tréfásan megjegyezte, hogy egyes vetélytársak gyáraiban talán egy titkos pénznyomda működik a pincében, mivel a költségplafon korában szinte követhetetlen tempóban módosítják a technikát.
A kétszeres világbajnok pilóta ezzel a saját csapata, az Aston Martin fejlesztési stratégiáját védte meg, miközben értetlenségét fejezte ki a többiek költekezése kapcsán. Az FIA hivatalos dokumentumait böngészve ugyanis folyamatosan azt látja, hogy a riválisok minden hétvégére rengeteg új alkatrésszel készülnek.
Titkos nyomda a gyárak pincéjében
Alonso elárulta, hogy az Aston Martin vezetősége még Ausztráliában döntött úgy, hogy a kisebb csomagok helyett inkább megvárnak egy nagyobb, gazdaságilag is ésszerűbb csomagot. A csapatnál tisztában vannak az autó korlátaival, a spanyol szerint azonban nem akartak vaktában új elemeket kipróbálni a pályán.
A McLaren és a Ferrari agresszív fejlesztési üteme mindenesetre nemcsak a spanyol pilótát, hanem a Mercedes versenyzőjét is meglepte. George Russell a hétvégi futam előtt arról beszélt, hogy ők maguk is rendkívül óvatosak a költségkeret miatt, miközben a riválisok szinte minden versenyre új elemekkel érkeznek.
Russell úgy véli, a költséghatár mellett nagyon nehéz folyamatosan fejleszteni, így elképzelhető, hogy mások valahol máshol spórolnak, hogy több pénzük maradjon az autóra. Alonso eközben kiemelte, hogy az Aston Martinnál a szezon első három-négy futama azzal telt, hogy egyáltalán megértsék a jármű gyenge pontjait.
Kemény munka folyik a háttérben
„Nem szállítjuk az eredményeket, egyértelműen rossz időszakban vagyunk” – ismerte el Alonso, utalva a csapatot érő kritikákra és a jövőjüket övező pletykákra. A kétszeres világbajnok szerint a rossz teljesítmény miatt természetesek a találgatások, ám a projekt iránti elkötelezettsége továbbra is töretlen.
A spanyol versenyző különösen az online térben megjelenő gúnyolódásokat tartja igazságtalannak, amelyek szerinte néha már a zaklatás határát súrolják. Felhívta a figyelmet arra, hogy a háttérben több mint ezer ember dolgozik megfeszített tempóban a problémák elhárításán.
„Hétfőtől vasárnapig mindenki mindent megtesz, a mérnökök napi nyolc órában dolgoznak a hibák kijavításán” – hangsúlyozta a pilóta. A nehézségek ellenére biztos benne, hogy a Honda partnerségével és Adrian Newey-val hosszú távon mindenképpen sikeresek lesznek, így a kritikák ellenére sem szabad leírni az Aston Martint.
