Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes ifjú tehetsége kendőzetlen őszinteséggel beszélt arról a fordulópontról, amely a bakui versenyhétvégén elért negyedik helyezéséhez vezetett. A korábban hullámvölgybe került pilóta hat futamon keresztül nem tudott a kilencediknél jobb pozíciót szerezni, ám most úgy tűnik, sikerült visszatalálnia a helyes útra.
"A monzai futam után egy rendkívül mélyreható megbeszélést tartottunk a csapattal, ami jelentősen segített átértékelni a prioritásainkat" – nyilatkozta Antonelli az F1 hivatalos csatornájának. "Monza után számos dolog megváltozott, és azóta minden a tervek szerint alakul. Most az a legfontosabb, hogy továbbra is a folyamatra koncentráljunk, megfelelően vezessünk, és mindent precízen csináljunk – akkor az eredmények is jönni fognak."
Az olasz pilóta pályafutása első hat versenyén egy kivételével mindig pontot szerzett, majd következett egy nehezebb időszak. Ebben az egyetlen pozitív momentum a kanadai dobogós helyezés volt. A gyengébb teljesítmény hátterében több tényező állt: technikai problémák, vezetési hibák, valamint a csapat szimulátorával kapcsolatos nehézségek is szerepet játszottak.
"Remek hétvégét zártunk Bakuban, ami tökéletes válasz volt az európai nehézségekre" – fogalmazott a pilóta. "Bevallom, a verseny után kicsit bosszús voltam, hiszen karnyújtásnyira volt a dobogó, ugyanakkor ha visszatekintek, rendkívül pozitív hétvége volt, pontosan erre volt szükségem a lendület visszaszerzéséhez."
A Mercedes idei autója jellemzően a hűvösebb körülmények között teljesít jobban, ami komoly kihívást jelenthet a szingapúri forróságban. Antonelli azonban óvatos az előrejelzésekkel kapcsolatban.
"Nehéz bármit is mondani, hiszen idén több olyan pályán is gyengélkedtünk, ahol tavaly erősek voltunk, míg a tavalyi problémás helyszíneken most kifejezetten jól teljesítettünk. Így tényleg nehéz megjósolni, mire számíthatunk."

