Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 22. 16:34
Charles Leclerc komoly mentális gödörbe került René Arnoux szerint, miután csapattársa, Lewis Hamilton teljesen háttérbe szorította őt.

Charles Leclerc súlyos pszichológiai válsággal küzdhet, a problémái pedig elsősorban mentális eredetűek. Így látja a helyzetet a korábbi hétszeres futamgyőztes René Arnoux, aki szerint a maranellóiak monacói versenyzője lelkileg a mélypontra került.

A mostani szezon első hét fordulója után Leclerc már negyvenpontos hátrányban van csapattársával, Lewis Hamiltonnal szemben. Bár a monacói pilóta az egykörös tempót tekintve gyakran gyorsabbnak bizonyult a britnél, a kulcsfontosságú pillanatokban elkövetett hibái miatt rengeteg pontot veszített.

A barcelonai hétvégén például Leclerc volt a Ferrari legnagyobb esélyese a pole pozícióra, ám egy remek körön túl korán lépett a gázra, ami megbosszulta magát. A dolgát tovább nehezítette egy szervokormány-hiba, amely végül a spanyolországi verseny feladására kényszerítette - jelenti a RacingNews365.

Miközben a monacói szenved, Hamilton egymás után háromszor állhatott dobogóra, a legutóbbi helyszínen ráadásul érzelmes győzelmet aratott. Az olasz La Gazzetta dello Sport beszámolója szerint Arnoux úgy véli, Leclerc önbizalma teljesen megrendült az SF-26-os autóban, a legnagyobb gyengesége pedig a fejében keresendő, mivel nem számított Hamilton ilyen erős formájára.

„Jelenleg a morálja a padlón van. Bizonyos szempontból váratlan törékenységet mutatott, ráadásul túl sok hibát követett el” – fogalmazott Arnoux.

„Összetörte az autót Miamiban, Monte Carlóban és Barcelonában is. Jól láthatóan nem érzi magát kényelmesen a technikával, ám a probléma elsősorban mentális jellegű, hiszen nem számított arra, hogy Hamilton ennyire versenyképes lesz.”

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok
(1)