Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 17:12
Lewis Hamilton elégedetten értékelte az Osztrák Nagydíj időmérőjét, miután a 3. rajtkockát szerezte meg. A Ferrari sztárja ugyanakkor úgy véli, a puszta tempó alapján nem ők számítanak a futam favoritjának, de szerinte a megfelelő stratégiai döntésekkel még harcban lehetnek a győzelemért.

Hamilton szerint a Ferrari számára az időmérő eredménye biztató alapot jelent a spielbergi verseny előtt, ugyanakkor reálisan látja az erőviszonyokat. A hétszeres világbajnok úgy érzi, a Mercedes jelenleg gyorsabb csomaggal rendelkezik, ezért a vasárnapi futamon nem kizárólag a nyers teljesítmény dönthet.

A brit úgy fogalmazott, a siker kulcsa inkább a taktikai döntésekben rejlik. „Meg tudunk küzdeni a győzelemért? Tiszta tempóból nem, mert a Mercedes nagyon gyors volt, de talán a stratégiával adódhat egy lehetőség.”

Hamilton szerint a futamgyőzelem megszerzése továbbra is rendkívül nehéz feladatnak ígérkezik, ezért elsődleges céljuk az lesz, hogy a lehető legtöbb pontot gyűjtsék a Ferrari számára.

„Úgy gondolom, a győzelem nagyon nehéz feladat lesz, ezért a lehető legtöbb pontot kell szereznünk a csapatnak, és meg kell próbálnunk magunk mögött tartani legalább az egyik Mercedest.”

Ez most nagyon nehéz lesz

Hamilton azt is hozzátette, még nagyobb elégedettséget jelentene számukra, ha mindkét Mercedes mögöttük végezne. „Ha mindkettőjüket magunk mögött tudjuk tartani, az fantasztikus lenne.” - idézte a Sky Sports F1.

A Ferrari versenyzője kiemelte, hogy a csapat jelentős előrelépést tett péntekről szombatra, miután sikerült megérteniük a korábbi problémák okait, és a módosításoknak köszönhetően érezhetően csökkent a lemaradásuk.

„Nagyszerű munkát végeztünk ezen a hétvégén. Tegnap még eléggé le voltunk maradva, és nem igazán értettük, hogy miért, de változtatásokat hajtottunk végre, és sikerült csökkentenünk a különbséget.”

Hamilton ugyanakkor azt is elismerte, hogy az időmérő utolsó szakaszában nem sikerült tökéletesen az első gyorsköre, ezért a folytatásban jelentős javulásra volt szüksége.

„Sajnos az első Q3-as köröm nem sikerült tökéletesen, ezért sokat kellett javítanom utána. Nagyszerű érzés azonban elöl lenni. Remélhetőleg ott leszünk a küzdelemben.”

Hozzászólok
(5)