Kövess minket a Google-ben

SZERETNÉD GYAKRABBAN LÁTNI A MOTORSPORT.HU HÍREIT?

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss motorsport hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom követett forrásnak
|2025. 10. 04. 08:30
Anthony Davidson szerint Hamilton pozitív kisugárzása a Ferrari valódi versenyképességét jelzi Szingapúrban.

A korábbi F1-es pilóta, Anthony Davidson érdekes megfigyelést tett Lewis Hamilton pénteki teljesítményével kapcsolatban a Szingapúri Nagydíjon. Bár a második szabadedzésen a hétszeres világbajnok csak a tizedik helyen végzett, több mint hét tizedmásodperces hátránnyal Oscar Piastri mögött, Davidson szerint Hamilton testbeszéde sokkal többet sejtet.

A két piros zászlós megszakítással tarkított második szabadedzésen Hamilton nem tudott említésre méltó kört futni a szakasz végén. Csapattársa, Charles Leclerc ugyan teljesített egy mért kört lágy gumikon, de ő is csak a kilencedik helyet szerezte meg, közvetlenül Hamilton előtt.

Davidson különösen érdekesnek találta Hamilton edzés utáni nyilatkozatát, amelyből sugárzott a pozitivitás.

"Sokat elárul számomra a testbeszéde, és mint tudjuk, ő mindig is nyíltan kimutatta az érzéseit, legyen az jó vagy rossz" – fogalmazott Davidson. "Meglepő számomra ez a pozitív hangnem, ami arra enged következtetni, hogy a Ferrari még tartogat meglepetéseket az időmérőre."

"Ha Hamilton komfortosan érzi magát az autóban, az különösen beszédes, hiszen ő egy rendkívül ösztönös, intuitív versenyző. Ez azt jelzi, hogy az autó pontosan azt nyújtja, amire vágyott ezen a pályán" – tette hozzá a szakértő. "Most már csak szerencsére van szüksége a hétvége hátralévő részében."

Hamilton, aki a nyári szünet óta folyamatosan fejlődik, és egyre közelebb kerül Leclerc-hez, elégedetten értékelte a pénteki napot.

"Összességében jó napunk volt, élveztem az autó vezetését. Ez volt az első alkalom, hogy Ferrarival vezethettem ezen a pályán. Mindig is kíváncsi voltam, milyen különbségeket tapasztalnék, és ma végre megtapasztalhattam. Pozitív volt az élmény, bár kétségtelen, hogy a McLaren nagyon gyors."

"Nem egyszerű tiszta kört futni, de sok pozitívumot és tanulságot vonhatunk le a mai napból. Elégedett vagyok az edzésről edzésre tapasztalt fejlődéssel" – nyilatkozta a brit pilóta, aki nem számít jelentős beállítási változtatásokra éjszaka.

"Úgy érzem, ma előreléptünk. Valószínűleg nem változtatunk sokat az autón, inkább finomhangolunk, hogy a lehető legközelebb kerüljünk a McLarenekhez."

Kövess minket a Google-ben

SZERETNÉD GYAKRABBAN LÁTNI A MOTORSPORT.HU HÍREIT?

Jelöld be a Motorsport.hu-t követett forrásként a Google-ben.

Beállítom követett forrásnak
Hozzászólok