A silverstone-i versenypályán rendezett látványos hétvége korántsem a tervek szerint alakult a Haas istálló számára, amikor Esteban Ocon és Oliver Bearman autói összeértek a verseny során, majd mindkét jármű szinte szinkronúszók módjára pördült ki a pályáról. A kínos incidens következtében a fiatal brit pilóta csak a tizenegyedik, francia csapattársa pedig a tizenharmadik helyen látta meg a kockás zászlót, ezzel a pontszerzés lehetősége végleg elúszott a csapat számára.
Ayao Komatsu, a Haas első embere nem rejtette véka alá nemtetszését az eseményekkel kapcsolatban, amikor a brit futam után értékelte a történteket. „Ez az utolsó dolog, amit látni szeretnék a versenyzőimtől, még akkor is, ha versenybalesetről beszélünk. Katasztrofális versenyen vagyunk túl, és ez az ütközés tökéletesen beleillett az egész hétvége képébe," nyilatkozta a japán szakember, akinek hangja elárulta, hogy türelme már a végső határait feszegeti.
A csapatfőnök részletesen kitért az incidens előzményeire is, elismerve saját felelősségüket a kialakult helyzetben. „Végső soron mi is hibáztathatók vagyunk azért, hogy idáig fajultak a dolgok. Oliver egy vezetési hibát követően csúszott be Esteban mögé, miután Ocon visszatért a pályára a kerékcseréje után. Ollie gumijai ekkor már megfelelő hőmérsékleten voltak, és szerettük volna megfordítani a sorrendet," magyarázta Komatsu, aki szerint a csapatnál bevett gyakorlat az ilyen helyzetekben történő pozíciócsere.
A sorrend megváltoztatása végül megtörtént, ám korántsem az előre eltervezett módon. „Amennyiben a két versenyző különböző stratégiát követ, vagy a verseny alakulása megkívánja, mindig megfordítjuk a sorrendet. Mindkét pilótánk rendszerint tartja magát ehhez az elvhez, soha nem volt vita körülötte," hangsúlyozta a csapatfőnök, akinek szavaiból kiérződött a helyzet abszurditása.
Bearman igyekezett kihasználni a már felmelegített abroncsok nyújtotta tapadási előnyt a gyors előzéshez, Ocon azonban másképp látta a szituációt. A francia pilóta elmondása szerint „egy szinte irányíthatatlan autóval" küzdött a verseny során. „Senkinek sem volt kellemes élmény. Ami a legjobban bosszant, hogy pontosan az ilyen kaotikus futamok azok, ahol általában képesek vagyunk megragadni a kínálkozó lehetőségeket, és amelyeket alapvetően élvezek. Ezúttal azonban teljesen összeomoltunk a tempó tekintetében, így alaposabban meg kell vizsgálnunk az okokat," értékelte csalódottan a történteket.
A silverstone-i incidens különösen fájó pont a Haas számára, hiszen az elmúlt futamokon jelentős előrelépést mutatott az amerikai istálló teljesítménye. A csapat vezetősége most kétségtelenül határozott lépésekre kényszerül, hogy helyreállítsa a harmóniát a két versenyző között, és elkerülje a hasonló eseteket a jövőben.
