Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 23. 11:05
Lewis Hamilton barcelonai győzelme után George Russell elismerte, hogy korábbi csapattársa bátor és sikeres döntést hozott az átigazolással.

Lewis Hamilton barcelonai győzelme nemcsak a Ferrari bajnoki reményeit élesztette újjá, hanem a Mercedesnél is komoly aggodalmat keltett. A maranellóiak legújabb fejlesztéseinek köszönhetően a hétszeres világbajnok tartósan bejelentkezett az élmezőnybe.

A Katalán Nagydíjon második helyen célba érő George Russell elismerte, hogy korábbi csapattársa nagyszerű döntést hozott, amikor átigazolt a riválishoz. A Mercedes brit versenyzője szerint Hamilton lépése bátor volt, a jelenlegi eredmények pedig őt igazolják.

„A Mercedest elhagyni a Ferrariért bátor döntés volt, és a mai eredmények őt igazolják. Jó látni, hogy működik a projektjük” – fogalmazott Russell.

A pilóta nem titkolja az olaszok gyors fejlődése miatti aggodalmát sem, mivel a rivális egyre nagyobb fenyegetést jelent.

„Jelenleg nagyon komoly ellenfélnek számítanak. Csak remélni tudjuk, hogy a lendületük nem tart túl sokáig” – mondta a brit.

Russell úgy véli, hogy a világbajnoki harc kimenetele leginkább azon múlik majd, melyik istálló milyen ütemben tudja pályára vinni az új fejlesztéseit. A Ferrari, a Mercedes és a McLaren is folyamatosan lépdel előre, így az erőviszonyok gyorsan megváltozhatnak.

„Aki a következő versenyeken jobban tudja fejleszteni az autóját, az komoly előnybe kerül majd” – zárta gondolatait Russell.

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok