A száguldó cirkusz világa kívülről csillogónak és irigylésre méltónak tűnhet, ám a kulisszák mögött uralkodó állandó feszültség komoly mentális terhet ró a résztvevőkre. Liam Lawson most őszintén beszélt arról, hogy a legfelsőbb szinten zajló versenyzés miatt valami rendkívül fontosat veszített el az életéből.
A Racing Bulls versenyzője a High Performance podcast vendégeként osztotta meg gondolatait a hallgatósággal. A beszélgetés során kifejtette, hogy a folyamatos nyomás és a megfelelési kényszer rányomta a bélyegét a magánéletére.
„Valószínűleg kicsit szomorúan hangzik, de ha meg kellene neveznem, mit veszítettem el a Forma–1-es szerepléssel, az leginkább a boldogság” – nyilatkozta Lawson.
A pilóta pontosan tisztában van azzal, hogy sokan cserélnének vele, azonban a mindennapos stressz megakadályozza abban, hogy élvezni tudja a sikereit.
„A kívülállók talán azt gondolják, hogy sokkal boldogabb vagyok, mióta bekerültem a mezőnybe. Nagyon jól tudom, mekkora szerencsém van, hogy itt lehetek.”
„A fókuszáltság és az eredményorientáltság miatt viszont úgy érzem, képtelen vagyok a valódi elégedettségre mindaddig, amíg el nem érem a kitűzött céljaimat. Emiatt van egy olyan érzésem, hogy elvesztettem az általános boldogságérzetemet. Természetesen akadnak szép pillanataim, nem vagyok állandóan szomorú, de jelenleg leginkább ez az állapot jellemzi az életemet” – zárta gondolatait az új-zélandi pilóta.
