Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 03:49
Esteban Ocon reagált a jövőjét firtató találgatásokra, és elmondta, teljesen bízik a Haas vezetőségében a nehézségek ellenére.

Esteban Ocon egyáltalán nem törődik azokkal a pletykákkal, amelyek szerint a Haas idő előtt megválna tőle a gyenge teljesítménye miatt. A francia pilóta idei szezonja eddig meglehetősen döcögősen alakul, hiszen mindössze három pontot szerzett, miközben csapattársa, Oliver Bearman már tizennyolcnál jár.

Bár az amerikai csapatnál állítólag már a cseréjén gondolkodnak, Ocon leszögezte, hogy teljes mértékben bízik a vezetőségben, a felek közötti kapcsolat pedig stabil. A pilóta elmondása szerint a jövőjét firtató találgatások hidegen hagyják, és csak a munkájára koncentrál.

„Bízom a csapatban, és bízom Ayao Komatsuban is, akivel Kanadában már rengeteg dolgot átbeszéltünk. Csakis azokra a tényezőkre fókuszálunk, amelyeket képesek vagyunk befolyásolni, én pedig igyekszem kihozni magamból a maximumot. Az emberek azt beszélnek, amit csak akarnak, őszintén szólva egyáltalán nem érdekel.”

A francia pilóta elismerte, hogy a mostani időszak nem könnyű az istálló számára, ám hisz abban, hogy a befektetett energia előbb-utóbb meghozza az eredményt.

„Egyszerűen csak próbálok jól teljesíteni. A legutóbbi három-négy futam meglehetősen nehéz volt az egész csapat számára. Bár szereztünk néhány pontot, ez korántsem elegendő, ráadásul nem is erre vágyunk.

Vissza kell nyernünk a formánkat, mert megérdemeljük a sikert. Nagyon keményen dolgozunk a háttérben, de a fáradozásaink gyümölcse egyelőre még nem érett be” – magyarázta a francia.

Hozzászólok