Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 17:15
Sergio Pérez szerint mexikóiként nem különösebben ijesztő az a hőség, amely miatt mások aggódnak.

Sergio Pérez sajátos humorral reagált arra, hogy az Osztrák Nagydíjon a hőség is központi téma lett. A Cadillac versenyzőjét arról kérdezték, használja-e a hűtőmellényt, amelyet a forró körülmények miatt több pilóta is fontolóra vett.

Pérez első reakciója az volt, hogy nem szeretné használni a rendszert, de mivel a súlyhatás így is beleszámít az autóba, végül várhatóan felveszi. A mexikói pilóta közben nem hagyta ki a lehetőséget, hogy odaszúrjon az európaiaknak.

„Nem akarom használni, de úgyis megfizeted az árát a súlyban. Mexikói vagyok, nekem ez nem túl meleg. Nevetnem kell azon, hogy az európaiak aggódnak ettől a hőségtől, mert nekem ez elég átlagos. Ettől függetlenül viselni fogom, hogy egy kicsit hűvösebben tartsam magam” – mondta Pérez.

A hűtőmellényről a sajtónap korábbi részében is sok szó esett. Isack Hadjar kényelmetlennek nevezte a rendszert, míg Oscar Piastri úgy fogalmazott, megfelelő működés esetén adhat némi segítséget, de nem változtatja meg teljesen a versenyzők helyzetét.

Hozzászólok