Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 03:10
Oscar Piastri szerint a McLaren jelenlegi tempója kevés lenne a bajnoki fordulathoz.

Oscar Piastri nem akarja végleg elengedni a McLaren bajnoki esélyeit, de az Osztrák Nagydíj sajtónapján egyértelművé tette, hogy a csapatnak nagyot kell javulnia. Az ausztrál pilóta szerint a jelenlegi erősorrend alapján nem lehet úgy tenni, mintha a McLaren már a győzelmekért diktálná a tempót.

Piastri az idei szezon első részét hullámzónak nevezte. Voltak hétvégék, amikor a McLaren kihozta a legtöbbet a helyzetből, de hibák és megbízhatósági gondok is hátráltatták a csapatot.

„Nagyon hullámzó volt, ez egyértelmű. Sajnos talán több volt benne a mélypont, mint a jó rész. Voltak pillanatok, amikor látszott a jó tempó, és voltak versenyek, ahol kihasználtuk a körülöttünk adódó helyzeteket, de bőven voltak olyan alkalmak is, amikor ezt nem tettük meg. Néha versenyzői hibák, néha megbízhatósági gondok, néha más okok miatt” – mondta.

A McLaren versenyzője szerint a kihagyott első két futam már nem magyarázza a mostani gondokat. Japánban másodikként tért vissza, azóta pedig inkább az alkalmazkodás és az autó karaktere jelent kihívást.

„Nem hiszem, hogy még mindig annak az árát fizetném. Japánban visszatérni és másodikként célba érni nagyon jó eredmény volt. Az utóbbi versenyeken más jellegű nehézségek voltak. Barcelonával kapcsolatban például elég jó elképzelésem van arról, mit csinálnék másként, ha újra lefuthatnám azt a versenyt” – fogalmazott.

A bajnoki képet Piastri nem szépítette. Szerinte a McLaren nincs könnyű helyzetben, de a tavalyi szezon is megmutatta, hogy az F1-ben gyorsan változhatnak az erőviszonyok.

„Az esélyek határozottan ellenünk szólnak, ez biztos. A tavalyi év viszont elég jó példa volt arra, milyen gyorsan változhatnak a dolgok. Még hosszú út áll előttünk a szezonból. Tudjuk, hogy javítanunk kell, és a dolgoknak változniuk kell körülöttünk, de szerintem nem szabad leírnunk magunkat” – mondta Piastri.

A McLarennél tehát nem a matematika, hanem a teljesítmény a fő kérdés. Piastri szerint ugyanakkor amíg az autó tempója és az erősorrend nem változik, addig nincs reális alap a bajnoki fordulatra.

„Rengeteg kemény munka kell, és szükségünk lesz arra is, hogy néhány dolog nekünk kedvezzen. Láttunk már megbízhatósági gondokat mindenkinél, és a dolgok gyorsan változhatnak. A lényeg viszont világos. Ha az autónk teljesítménye és az erősorrend nem változik, akkor nem fogunk nyerni. Ha viszont drámaian javítani tudunk, ahogyan az elmúlt szezonokban is, akkor szerintem még bármi lehetséges.”

Hozzászólok