Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 10:54
Oscar Piastri szerint komoly kockázatot jelenthet, ha a futameredmények hetekig nyitva maradhatnak.

Oscar Piastri nem vitatta, hogy egy rossz döntést adott esetben ki kell javítani, mégis veszélyes irányt lát a monacói büntetésügyben. A McLaren versenyzője az Osztrák Nagydíj sajtónapján arról beszélt, hogy az F1 könnyen olyan helyzetbe kerülhet, amelyben egy-egy futam hivatalos eredménye hetekig bizonytalan marad.

A vita a Monacói Nagydíj bokszutcai sebességmérései körül alakult ki. Az Alpine megtámadta Pierre Gasly büntetését, a döntés módosítása pedig több versenyző eredményére is hatással volt, köztük Piastrira is.

„A legnyilvánvalóbb dolog az lenne, hogy a bokszutcát pontosan mérjék meg. Ez jó kiindulási pont” – mondta Piastri.

Az ausztrál pilóta szerint a helyzet azért különösen nehéz, mert a versenyzők általában elfogadják, hogy a kiszabott büntetésekkel futam közben nincs sok mozgástér. Monacóban azonban szerinte olyan mennyiségben jöttek a bokszutcai gyorshajtásos büntetések, hogy szinte mindenki megkérdőjelezte a történteket.

„Az Alpine megkérdőjelezte a büntetést, és szerintem mindenki megkérdőjelezte a büntetéseket. Soha nem láttam még olyan versenyt, ahol ennyi bokszutcai gyorshajtásos büntetés volt. A saját esetemben konkrétan tudtam, hogy én sem hajtok gyorsan, de a megközelítés sokszor az, hogy megkaptad a büntetést, nem nagyon tudsz vitatkozni vele. Az esetek 99 százalékában szerintem ez jó dolog” – magyarázta.

Piastri éppen ezért nem csak a saját eredményét nézi. A McLarennél úgy érzik, a monacói döntések más versenystratégiát eredményezhettek volna, ha a csapatok már futam közben pontosabb képet kapnak arról, mi történt.

„Most az a kockázat, hogy bármikor, amikor egy csapat vagy egy versenyző úgy érzi, egy büntetés talán hibás, vagy van esélye megváltoztatni, végigmegyünk ezen az egész történeten. Egy hónappal később még mindig nem tudjuk hivatalosan a verseny eredményét, és szerintem ez a legnagyobb gond” – mondta.

A McLaren versenyzője Gasly álláspontját is megérti, mivel egy tényleges hiba javítása önmagában védhető. Szerinte azonban nem mindegy, milyen következményekkel jár, ha a csapatok rákapnak az utólagos jogi csaták ízére.

„Valamennyire egyetértek Pierre-rel, mert ha valamit ki lehet javítani, értem, miért lehet erre szükség. Közben viszont ez elég nehéz precedenst teremt, mert a végén az lesz, hogy senki sem tölti le a büntetését, majd hetekig vitatkozik róla, és ezt senki nem akarja látni” – zárta Piastri.

Hozzászólok