Verstappen szerint a futam első szakasza különösen élvezetes volt, ezt követően azonban a gumik megfelelő kezelése került a középpontba. A holland rekorder úgy érezte, az etap jelentős részében versenyképes tempót tudott autózni, ám később olyan problémák jelentkeztek az autóval, amelyek megnehezítették számára a folyamatosan gyors körök teljesítését.
„Nagyon jó versenyünk volt. Az első néhány kör igazán élvezetes volt, utána pedig lényegében a gumik kezelésére kellett koncentrálni. Úgy gondolom, hogy a verseny felében igazán jó tartományban voltam, aztán néhány probléma jelentkezett az autóval, ami megakadályozott abban, hogy megtaláljam azt a ritmust.”
Bár végül nem sikerült megszereznie a győzelmet, Verstappen kiemelte, hogy a második hely és a minimális különbség az első helyezetthez képest rendkívül biztató a Red Bull számára.
„De a második hely, ráadásul ilyen közel a győzelemhez, rendkívül pozitív.” - idézte a Sky Sports F1. Szavai arra utalnak, hogy a csapat a futam egészét tekintve versenyképes teljesítményt nyújtott.
A holland az időmérő edzésen elszenvedett kisebb sérüléséről is szót ejtett. Verstappen a rövid értékelés végén beszélt erről: „Az időmérőn beütöttem a térdeimet, ami nem volt kellemes, de ma már minden rendben volt.” Nyilatkozata alapján a kellemetlenség nem befolyásolta a vasárnapi teljesítményét, így végül a 2. hely megszerzésével értékes pontokat gyűjtött a Red Bull számára.
