Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 06. 30. 10:01
A holland világbajnok inkább saját csapata sikerének örült, miután kiesett a Red Bull hazai versenyén.

A négyszeres Forma-1-es világbajnok számára idő előtt véget ért az Osztrák Nagydíj hétvégéje, miután az első körben történt incidens következtében kénytelen volt feladni a versenyt. Verstappen és az olasz Andrea Kimi Antonelli között kialakult kontaktus után a Red Bull pilótája nem folytathatta a futamot, ami különösen fájó lehetett számára az energiaitalosok hazai pályáján.

Az Autosport információi szerint a címvédő a kiesését követően nem követte figyelemmel az osztrák verseny további alakulását. „Őszintén szólva nem igazán követtem a futamot, helyette a spái 24 órás versenyt néztem" – nyilatkozta a holland versenyző, aki saját csapata, a Verstappen.com Racing teljesítményére összpontosított a belga hosszútávú megmérettetésen.

A Red Bull pilótája büszkén számolt be arról, hogy alakulata figyelemreméltó eredményt ért el első próbálkozásra a neves endurance versenyen. „Összesítésben a kilencedik helyen végeztünk, és megnyertük a saját kategóriánkat már az első kísérletünkre, ami véleményem szerint olyan teljesítmény, amire büszkék lehetünk" – hangsúlyozta Verstappen.

A holland világbajnok számára különösen értékes lehetett ez a siker, hiszen a Forma-1-es programján kívül egyre aktívabban vesz részt a motorsport más területein is, különösen a virtuális versenyzés és a saját csapata menedzselése terén.

Hozzászólok