Visszatérhet a Forma-1-be az egykor egyetlen szezont megélt holland márka, a Spyker. Az autósport világában jól ismert Jeroen Bleekemolen ugyanis arról beszélt, hogy a gyártó szeretné újraindítani a versenyprogramját, amelynek végén akár a száguldó cirkusz is látótérbe kerülhet.
A RacingNews365 beszámolója szerint a holland pilóta elárulta, hogy a háttérben már megkezdődtek a tárgyalások. A márka társalapítója, Victor Muller világossá tette, hogy a visszatéréssel komoly terveik vannak.
„Határozottan történik valami. Victor Muller rögtön leszögezte, hogy ha mindent elölről kezdenek, akkor a Le Mans-i 24 órás futamra is visszatérnek” – nyilatkozta Bleekemolen.
„Sok akadályt kell még leküzdeni, de az akarat kétségkívül megvan, így bármi megtörténhet” – tette hozzá a versenyző, bár azt is elismerte, hogy hivatalos döntés még nem született az ügyben.
A Spyker gyári csapata mindössze egyetlen szezont töltött el a Forma–1-ben még 2007-ben. Később a gárda Force India néven futott tovább, jelenleg pedig a silverstone-i Aston Martin gyári csapataként szerepel a mezőnyben.
