Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 08. 24. 12:05
Dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár nem zárta ki ennek lehetőségét.

Az Aréna4 stábja a magyarországi MotoGP-futam előtt készített interjút Dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkárral, aki elmondta, hogy egyeztetést kezdeményezett Gyulai Zsolttal és Szujó Zoltánnal annak érdekében, hogy a jövőben egyfajra hierarchia épülhessen ki a magyar motorsportban, amelynek a tetején a frissen felújított Hungaroringnek kell állnia.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy a Liberty Media átvétele után a jogtulajdonos vélhetően abban lesz majd érdekelt, hogy kombipályákon rendezzenek futamokat, vagyis olyan helyszíneken, amelyek Forma-1-es és MotoGP versenyeknek is otthont tudnak adni, azt azonban hozzátette, hogy egyelőre korai erről beszélni, annak ellenére is, hogy a helyszínváltás gondolata a magyar motorsport szereplői közül sokakat foglalkoztat.

Dr. Schmidt Ádám hozzátette, hogy a Balaton Park jelenleg hároméves szerződéssel rendelkezik, ám, hogy ezt követően mi történik, az egyelőre még nem ismert.

Az interjú során szó esett arról is, hogy a hasonló, telt ház előtt megrendezett sportesemények a magyar utánpótásra is jó hatással lehetnek, hiszen a versenyzők láthatják, hogy céljaik elérése után akár nagy számú hazai közönség előtt is versenyezhetnek, majd hozzátette, hogy ő maga nem zárja ki annak lehetőségét, hogy néhány éven belül akár a Forma-1-ben, akár a MotoGP-ben egy magyar versenyző is ott legyen.

Hozzászólok