A Formula E történetének eddigi leghosszabb menetrendjével vág neki a negyedik generációs autókat felvonultató korszaknak. A következő szezonban huszonegy futamot rendeznek majd tizenhárom különböző helyszínen, köztük több olyan pályán is, amelyeket a Forma-1 mezőnye is használ.
A bajnokság a látványos technológiai ugrás mellett a sportszabályzatot is alaposan átírja, így a szurkolók teljesen új lebonyolítási rendszerrel találkozhatnak majd a versenyhétvégéken.
Új helyszínek a naptárban
A naptár egyik legnagyobb újdonsága, hogy a mezőny még inkább a nagy tempójú, épített pályák felé mozdul el, ami a nagyobb és erősebb autók miatt vált szükségessé. Az amerikai COTA például február elején mutatkozik be a sorozatban, de a mezőny az F1-es holland nagydíjnak otthont adó Zandvoortba is ellátogat június közepén. Az Egyesült Királyságban Brands Hatch lesz az új helyszín, ahol május végén rögtön két futamot is rendeznek majd.
A szezonnyitónak a szaúd-arábiai Jeddah ad otthont december közepén, ám ha biztonsági okokból ott nem lehetne megrendezni a futamot, Mexikóváros lép elő első állomássá. A szezont végül Tokióban zárják egy villanyfényes hétvégével.
A tizenhárom helyszín közül hét olyan pályán kap helyet, amely az F1 naptárában is szerepel. A sűrű programot jól mutatja, hogy a sorozat történetében először egymást követő hétvégéken is rendeznek versenyeket, így Berlin és Monaco, valamint Zandvoort és Madrid között sem lesz pihenője a csapatoknak.
Kétarcú hétvégék és új szabályok
A dupla fordulós hétvégék lebonyolítása gyökeresen megváltozik, hiszen a korábbi gyakorlattal ellentétben nem két ugyanolyan futamot láthatnak a nézők. Az első napon egy harmincperces, nagy leszorítóerős konfigurációval futott, pörgős és taktikázás nélküli sprintet rendeznek, amelynek a neve E-Prix Unleashed lesz. Ezen a futamon nem lesz lehetőség extra teljesítménynövelésre, vagyis a pilóták végig maximális tempóval hajthatnak a győzelemért.
A második napon viszont a hagyományos, negyvenöt perces, kis leszorítóerős és taktikázást igénylő E-Prix következik, amelyen a kötelező teljesítménynövelő kiállások is szerepet kapnak.
Az egyfutamos hétvégéken kizárólag a hagyományos negyvenöt perces formátumot használják majd. A dupla hétvégéken ráadásul eltörlik a harmadik szabadedzést, így a csapatoknak sokkal kevesebb idejük lesz a finomhangolásra.
Az időmérő edzéseken is módosul a pontrendszer, hiszen a pole pozícióért már nem jár automatikusan három pont. Ehelyett a párharcokba bejutó versenyzők kapnak egy-egy pontot, az ott elért győzelmek pedig további egységeket érnek, így a rajtelsőséget megszerző pilóta összesen négy ponttal gazdagodhat.
