Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 05. 29. 09:32
Tíz nappal a cseh nagydíjon elszenvedett balesete után az olasz versenyző újra nyeregbe ült.

Andrea Iannone mindössze tíz nappal azután, hogy a mosti Superbike futam szabadedzésen két lábujjtörést szenvedett a jobb lábán, sikeresen visszatért a versenypályára a misanói tesztnapon. A korábbi MotoGP-pilóta speciálisan módosított felszereléssel és nagyobb méretű csizmával küzdötte le sérülése okozta nehézségeit, aminek köszönhetően összesen 66 kört teljesített a Marco Simoncelli nevét viselő aszfaltcsíkon.

A GoEleven csapat 29-es rajtszámú motor nyergében töltött hosszú órák ellenére az olasz versenyző nem titkolta, hogy komoly fizikai nehézségekkel kellett megbirkóznia a teszt során. "Nem érzem magam százszázalékosnak, de rendkívül fontos volt visszatérni és újra megtalálni a megfelelő érzést" - nyilatkozta az első tesztnap végén Iannone, akit rajongói körökben csak "The Maniac" néven emlegetnek.

A sérült pilóta hozzátette, hogy a körülményekhez képest elégedett a teljesítményével. "Számos kört sikerült teljesítenem, annak ellenére, hogy jelentős fájdalmaim voltak. Mindössze tíz napja sérültem meg, ezért nagyon óvatosnak kell lennem, hogy ne terheljek túl. Az érzés nem rossz, de a sebességem még nem megfelelő" - fogalmazott az olasz motoros.

A teszteken elsősorban technikai problémákkal is meg kellett küzdenie a versenyzőnek, aki különösen a fékezések során tapasztalt nehézségeket. "Több dolgon is javítanunk kell, fékezésnél nem érzem jól a motorfékhatást, emiatt sok sebességet veszítek, főleg a pálya leggyorsabb szakaszain" - magyarázta Iannone.

A misanói tesztek kulcsfontosságúak lesznek a hátsó fékekkel kapcsolatos problémák megoldásában, különösen a Superbike Világbajnokság június közepén esedékes visszatérése előtt, amikor is ugyanezen a pályán rendezik meg az Emilia-Romagna fordulót. "Egész évben küzdöttem a fékekkel és a motorfékhatással, mindent kipróbáltunk már" - mondta a versenyző. "Most, a sérülésem miatt próbáljuk adaptálni a hátsó féket" - tette hozzá.

Hozzászólok