Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 11:33
Kevin Magnussen NASCAR-bemutatkozása majdnem verekedésbe torkollott, miután egyik dühös riválisa ököllel akart nekimenni a leintést követően.

Kevésen múlt, hogy nem torkollott verekedésbe Kevin Magnussen bemutatkozása a NASCAR-ban, miután az egyik riválisa, Noah Gragson ököllel akart nekimenni a leintést követően. A két pilóta között a San Diegó-i Anduril 250 elnevezésű verseny után pattanásig feszültek az indulatok, a korábbi Forma–1-es pilóta ugyanis keresetlen szavakkal küldte el melegebb éghajlatra amerikai vetélytársát.

A feszültség nem véletlenül alakult ki, hiszen a futam során többször is összetalálkoztak a pályán. Magnussen a verseny korai szakaszában hátulról nekiment Gragson autójának, majd a két gép a célegyenesben is koccant, amikor az amerikai agresszív védekezéssel próbálta útját állni. A helyzet akkor mérgesedett el végleg, amikor a dán versenyző egy későbbi előzési kísérlet során kilökte ellenfelét.

Gragson a leintés után a bokszutcában várta meg Magnussent, hogy kérdőre vonja az incidensek miatt. A két versenyző mintegy másfél percen keresztül mondta a magáét egymásnak, mire egy sajtómunkatársnak végül sikerült közbelépnie, így sikerült szétválasztani őket.

Ökölharc helyett szópárbaj a bokszutcában

Az incidens után Gragson a SiriusXM csatornának adott interjújában elismerte, hogy nagyon közel állt a fizikai atrocitáshoz.

„Nagyon, de nagyon meg akartam verni. Már éppen lendítettem volna az öklömet, ám közvetlenül előtte figyelmeztettek, hogy a balhénak komoly és hosszú távú következményei lennének a munkámra nézve, így kénytelen voltam visszafogni magam” – mondta Gragson.

„Ez egy nyerhetetlen helyzet. Valószínűleg soha többé nem kell ezzel a sráccal versenyeznem, de ha mégis, az szórakoztató lesz. Már túlléptem rajta, a következő hétvégén újra autóba ülök, és a lehető legjobb munkát akarom végezni a csapatomnak” – tette hozzá az amerikai.

Gragson egyébként nem először keveredett volna verekedésbe a pályán. Korábban 2020-ban Harrison Burtonnel, egy évvel később Daniel Hemriccel, 2023-ban pedig Ross Chastainnel is fizikai összetűzésbe került a leintés után.

A mostani szóváltásról készült felvételeken jól hallható, amint Gragson azzal vádolja Magnussent, hogy kétszer is szándékosan nekilökte a falnak. Az amerikai pilóta a formulaautós múlttal rendelkező versenyzők stílusát is kritizálta, mondván, csak azért mernek ilyen vakmerően beesni a kanyarokba, mert ezeken a gépeken van sárvédő.

„Tűnj el a pofámból” – reagált Magnussen, mire Gragson azzal provokálta, hogy mit fog tenni, ha nem megy el. A dán pilóta erre csak annyit válaszolt, hogy a problémája éppen az, hogy az amerikai az arcába mászik, majd megkérdezte tőle, nem ért-e angolul, amikor azt mondja neki, hogy kopjon le.

Magnussen a futam után elárulta, hogy bár fizikailag nem csattantak el pofonok, úgy érezte magát, mintha az egész NASCAR-bemutatkozása egy folyamatos bunyó lett volna. A dán pilóta a Frontstretch lapnak nyilatkozva értékelte a történteket.

„Gragson kicsit ostobának bizonyult a pályán. Futhatott volna egy jó versenyt, de ő nem ezt választotta. Őszintén szólva úgy éreztem, mintha végig egy ökölvívó-mérkőzésen lennék.”

„Nagyon kemény a versenyzés ebben a kategóriában, nem lehet csak úgy szórakozni, mert annak gyorsan meglesz a következménye. Én kedvelem az ilyen jellegű küzdelmet. Mindenki más iránt nagy tiszteletet érzek, kivéve ezt az egy fickót” – nyilatkozta a dán versenyző.

Bár a feszültség rányomta a bélyegét a debütálásra, Magnussen tempójára nem lehetett panasz, hiszen megfutotta a verseny leggyorsabb körét. A futam nagy részében az első húszban autózott, végül azonban a 27. helyen zárt.

Hozzászólok